سیاسی

مدرسه محل نیایش و به کمال رسیدن دانش آموزان/ تجاری سازی قسمتی از فضاهای آموزشی در جهت کمک به اقتصاد مدارس

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قاینات شب گذشته در ششمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان قاینات که با حضور مدیر کل اداره آموزش و پرورش خراسان جنوبی در محل فرمانداری این شهر برگزار شد ، گفت: مدرسه محل تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی، محل نیایش و به کمال رسیدن دانش آموزان است.
وی در ادامه اظهار کرد: فرایند تعلیم و تربیت مسیری دشوار و پر فراز و نشیب بوده و کار در این عرصه بسیار سخت و حساس است.
کریمی با اشاره به مشکلات اقتصادی با بیان این که آموزش و پرورش بیشترین مشکلات اقتصادی را تحمل می کند، ادامه داد: علاوه بر این، امروز آموزش و پرورش در محاصره سد های عظیمی قرار گرفته است که مهم ترین آن کنکور است.
فرماندار قاین از لازمه تشکیل اتاق فکر سازنده برای آموزش و پرورش سخن گفت و ابراز داشت: یکی از راهکارهای برون رفت آموزش و پرورش از مسائل و تنگناهای اقتصادی توجه به تجاری سازی قسمتی از فضاهای آموزشی حاشیه خیابان های اصلی است.
رئیس شورای آموزش و پرورش قاینات خطر نفوذ تهاجم فرهنگی و آسیب های اجتماعی به درون خانه و خانواده در سایه غفلت والدین را جدی دانست و ادامه داد: امروز بزرگترین عاملی که سلامت جسمی، اخلاقی و فکری دانش آموزان را تهدید می کند، استفاده نادرست از فضای مجازی و گوشی تلفن های همراه است.
وی بر نظارت اولیای خانه و مدرسه بر نحوه فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی تأکید کرد و ادامه داد: سلامت فکری و جسمی دانش آموزان زمینه ساز ارتقای تحصیلی آنان شده و موجب می شود که آینده ای بهتر برای ایران اسلامی رقم بزنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا