سیاسی

مختاری سکاندار امور آب و فاضلاب روستایی قاین شد

به گزارش نسیم قائن ، مراسم تودیع و معارفه مسئول امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاین برگزار شد .
دراین مراسم که جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند ،عیدی رئیس سابق امور آبفار قاین که پس از ۶ سال مسئولیت به خیل بازنشستگان پیوست درمراسم تودیع خود با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در طی مسئولیت خود بیان داشت: ۳۶ روستای شهرستان قاینات با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان آبرسانی انجام شده است.
وی ادامه داد: طرح جمع آوری فاضلاب روستای کرغند با اعتبار ۲ میلیارد تومان به پایان رسید .
وی به اصلاح و باز سازی شبکه های فرسوده به طول۸۴ کیلومتر اشاره داشت و گفت: ۱۳ دستگاه آب شیرین کن در سطح روستاهای قاینات به صورت مشارکتی وبا همکاری بخش خصوصی نصب شده است.
عیدی به کارهای در دست اقدام اشاره داشت و گفت: آبرسانی به بیش از ۱۲ روستا در دست اقدام است که ۷ روستا بین ۷۰ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم که هر چه زودتر این طرح به بهره برداری برسد.
صفوی نژاد مدیر عامل آب روستایی استان دراین مراسم با اشاره به این که ۲۰ چاه رزرو در حال احداث است گفت: ۱۳ مجتمع آبرسانی در استان در حال راه اندازی است .
وی به آبرسانی به روستاهای نیگ و تبلو و سراب تاپایان سال اشاره داشت و گفت: سنیدر از روستاهایی است که به دلیل فاصله زیاد از منبع آبی به اعتبار بالایی نیاز دارد و به دنبال جذب اعتبار برای آبرسانی به این روستا هستیم.
فرماندار قاین دراین مراسم گفت:۱۴ روستای شهرستان قاینات فاقد آب شرب است و۴۵ روستای شهرستان با تنش آبی مواجه است وامیدواریم با تدبیر و برنامه ریزی مشکلات این روستاها هم به زودی برطرف شود.
در پایان مراسم از زحمات ۶ ساله عیدی تقدیر و مختاری به عنوان سرپرست امور آب وفاضلاب روستایی قاین منصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا