سیاسی

محور بیرجند ـ قاین دهه فجر تکمیل ‌می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، محمد صادق معتمدیان عصر امروز در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی از سال ۹۷ تا کنون درحالی پیشرفت‌های زیادی داشته است که در این مدت کشور دچار مشکلات اقتصادی بود،اما تلاش و پشتکار در منطقه ویژه اقتصادی در خراسان جنوبی رقم خورده است.
وی با بیان اینکه تا کنون در این منطقه سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گرفته است افزود:منطقه ویژه اقتصادی در خراسان جنوبی منطقه ویژه ای موفق در کشور است و ویژگی‌های زیادی دارد چرا که متکی به منابع دولتی نیست سرمایه گذاری‌ها توسط بخش خصوصی انجام و برخلاف برخی مناطق ویژه اقتصادی مختلف در سطح کشور که تنها روی کاغذ مانده اند، اما در بیرجند این منطقه با تلاشهای مدیر عامل متفاوت است و در این موقع زمانی کارهای بزرگی انجام داده است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه روحیه جهادی در این مجموعه سبب شده اقدامات موثر و کارهای شایسته و براساس مزیت نسبی در استان باشد گفت: قطعه منفصله در مرز ماهیرود جزو ویژگی‌های این منطقه است که در ماهیرود ویژگی خاصی ایجاد کرده است .
معتمدیان با اشاره به اینکه ۴۹ واحد در این مجموعه مستقر بوده و تا دهه فجر ۳۴ واحد دیگر با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد افزود:واحدهای تولیدی که قرار است تا دهه فجر در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به بهره برداری می‌رسد و از اهمیت زیادی برخوردار است با بهره برداری از این تعداد واحد هزارو۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود .
استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از وظایف حاکمیت کمک به زیر ساخت ها است در جلسات که در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی استان داشتیم مشکلاتی از قبیل گاز وجود داشت، اما امروز خوشبختانه در جریان این بازدید خبرها از رفع مشکلات در حوزه زیر ساخت گاز است .
معتمدیان با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی موفق در گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی است افزود: ۴۰۰ روستای باقی مانده تا پایان امسال گازدار و به بهره برداری می‌رسد و تلاش می‌شود تا پایان دولت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از گاز بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در بازده زمانی سه ماهه، آب برق به منطقه ویژه برسد بیان داشت: این منطقه در توسعه استان درخشان است و به تعبیری دیگر نگینی در شرق کشور می‌درخشد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: ماهیرود یکی از راه‌های کلیدی مهم در بحث ترانزیتی برای کشور و استان است و محور سربیشه -درح -ماهیرود امید است این محور تا پایان دولت به بهره برداری برسد و ایمن سازی استاندارد سازی محور را دنبال می‌کنیم.
معتمدیان افزود :نگاه کشور به ماهیرود مثبت است و تنها مرزی است که در ایام کرونا هم حتی یک روز بسته نشد و طرف افغان درخواستی مبنی بر ۲۴ ساعته شدن مرز ماهیرود داشت که در تلاش هستیم با موافقت دولت واخذ مجوزها مرز ماهیرود ۲۴ ساعته شود.
وی بیان داشت:تلاش داریم در بخش سرمایه افرادی که سرمایه می آوردند را حمایت کنیم چرا که در شرایط اقتصادی مهم ترین اولویت کشور اقتصاد است هرچه وابستگی به نفت کمتر تولید افزایش دهیم مشکلات کمتر می‌شود‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا