سیاسی

محدودیت اعتباری، قول های مسئولین به کودکان قاین را، عملی نمیکند

به گزارش نسیم قائن ، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شهرستان قاینات در سال ۱۳۶۰راه اندازی شده است وتاکنون از نقاط مختلف شهر قاین بیش از۳۲۰۰عضودارد.
یکی از درخواستهای مردمی وهم چنین برنامه های مسئولین شهرستان قاینات راه اندازی کانون پرورش فکری شماره ۲کودکان ونوجوانان در بافت پرجمعیت شهر در محدوده فاز۳و۴است
صمدی مدیر کل سابق کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان در طی سال های گذشته ودر دیدارهایی که با فرمانداران شهرستان قاین داشت این موضوع را مطرح وخواستار راه اندازی مرکز شماره ۲قاین شد.
دردیداری که درآذر۹۱صمدی با شرافتی فرماندار سابق شهرستان داشت ،قول تامین اعتبار مرکز شماره ۲داده شد اما پس از گذشت چند سال ،این قول عملیاتی نشد .
مجددا در دیداری که درآذرماه۹۳مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان با کهن ترابی فرماندار قاین داشت این موضوع مطرح وخواستار راه اندازی مرکز شماره ۲کانون فرهنگی شدند.
کهن ترابی فرماندار قاین دراین دیدار حمایت خود را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد و گفت: با توجه به تأکیدات دکتر جواد هروی نماینده مردم قاینات پی‌گیری‌های لازم را در خصوص راه اندازی و ساخت دومین مرکز فرهنگی هنری در شهرستان قاین انجام خواهد داد.
اکنون چند سال از قولی که برای کودکان ونوجوانان توسط مسئولین شهرستان داده شده است گذشته است واین قول عملیاتی نشده است .
در۷مرداد۹۵خبرنگارنسیم قائن دراین زمینه مصاحبه ای با امینی معاون عمرانی وفرمانداری قاین داشت ودر پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای پروژه کانون داریدگفت: در طول ۲سال اخیر با توجه به کمبود اعتبارات دولتی پروژه جدیدی برای شهرستان تعریف نشده است.
وی افزود: با توجه به این وضعیت اقتصادی دولت، تعریف پروژه جدید براساس ضوابط قانون بودجه با محدودیت مواجه است واولویت با پروژه های نیمه تمام شهرستان است .
امینی دراین مصاحبه اعلام کرده بود که برای ساخت مرکز شماره ۲کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان باید زمین مورد نیاز توسط مسکن وشهرسازی ویا شهرداری وشورای شهر قاین تامین شود لذا این موضوع در دستورکار قرار خواهدگرفت ومکاتبات لازم برای دریافت زمین انجام خواهد شد وامیدواریم در سال های آتی بتوانیم این پروژه را نیز با همکاری مسئولین استان وشهرستان کلید بزنیم.
با تقسیم اعتبارات سال ۹۶بازهم اعتباری به این پروژه که یکی از قول های مسئولین شهرستان چه در دیدار با مسئولین کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان وچه در بازدید هایی که از محل کانون شماره ۱داشتند وقول پیگیری وراه اندازی مرکز شماره ۲داده شده بود اختصاص نیافت.
خبرنگار نسیم قائن برای پیگیری این موضوع در سال جاری به سراغ مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان رفت .
وی دراین زمینه به خبرنگارما گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده مسکن وشهرسازی برای واگذاری زمین با کانون همکاری می کند.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان افزود: سال گذشته اعتباری خاص مرکز شماره ۲نداشتیم اما با عنایت وتوجه ویژه فرماندار ۴۸میلیون تومان از اعتبارات سال گذشته کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان تخصیص یافت وکتابخانه سیار روستایی راه اندازی شدکه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است وهمچنین تعمیراتی نیز درمرکز فعلی انجام شده است.
صیفی گفت: با توجه به افزایش رو به رشد جمعیت به خصوص در بافت جدید شهر قاین یکی از نیاز های اصلی ما دراین مناطق راه اندازی مرکز شماره ۲کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان است که این موضوع در دستور کار مسئولین شهرستان بود ومدیرکل کانون استان نیز موافق اجرای آن بودندو امسال هم ازسوی مسئولین شهرستان توجه ویژه ای شده بود ومعاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار به جد پیگیر موضوع بودند ، اما سیاستهای جدید دولت مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام باعث شد که این طرح امسال هم در دستور کار قرار داده نشود.
صیفی گفت: در حال حاضر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قاین ۳۲۱۰عضودارد وبیش از۱۱۶۵۶جلد کتاب دراین فضا موجود است.
امینی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداردر گفتگو با خبرنگار ما گفت:با توجه به این که در سال جاری شروع پروژه های جدید با محدودیت مواجه است وحداکثر۱۰درصد اعتبارات شهرستان برای پروژه های جدید گذاشته می شود لذا اولویت را در تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان که سالیان سال است رها شده است قراردادیم .
وی افزود: در حال حاضر پروژه های فرهنگی شهرستان از جمله تکمیل مجتمع فرهنگی هنری ارشاد،فنی وحرفه ای خواهران،کتابخانه عمومی وکتابخانه های روستایی در اولویت قراردارند .
امینی با بیان این که در طی دوسال اخیر اهمیت زیادی برای بخش فرهنگی کودکان نیز قائل شده ایم گفت: امسال نیز ۱۰۰میلیون برای تعمیرات وتجهیز ونوسازی و وسایل اداری برای کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قاین اعتبار گذاشته شده است وقطعا مرکز شماره ۲کانون جزء اولویت های شهرستان قراردارد اما آنچه که مسلم است برای ایجاد وراه اندازی یک پروژه جدید بایستی حداقل ۵۰درصد اعتبارات دربرنامه گذاشته شود وحداقل طی ۲سال این پروژه ها به بهره برداری برسد که با توجه به محدودیت اعتباری که داریم لذاگذاشتن ۵۰درصد اعتبار برای این پروژه در سال جدید مقدور نبود .
وی افزود: با توجه به رایزنی های انجام شده اداره مسکن وشهرسازی با واگذاری زمین در محدوده هزارواحدی موافقت کرده است وقطعا برای زمین پروژه مشکلی نخواهیم داشت اما آنچه که مسلم است حداقل برای ساخت این مجموعه در زمینی به متراژ۵۰۰مترمربع ۱میلیارد تومان نیاز است که باید ۵۰درصد اعتبارآن در اعتبارات شهرستان لحاظ شود که به دلیل محدودیت اعتباری ودر اولویت بودن پروژه های نیمه تمام درسال جاری نتوانستیم این پروژه جدید را در دستور کار قراردهیم ولی قطعا در سال آتی جزء اولویت های اول ما خواهد بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا