سیاسی

مجمع خیرین مسجد ساز در خراسان جنوبی راه اندازی می شود

به گزارش نسیم قائن ، رضا تهوری مسئول هیئت امناء و خادمین مساجد خراسان جنوبی روز گذشته در کارگاه آموزشی ائمه جماعات و وهیئت امناء و خادمان مساجد قاین با محکوم کردن اقدامات خیابان پاسداران تهران گفت: از قوه قضائیه می خواهیم که در اسرع وقت عاملین جنایت را به اشد مجازات برسانند.
وی درادامه بیان داشت:امروز در جنگ نرم مسجد ومسجدی ها در تیرس دشمن هستند و دشمنان خیلی از خاکریز ها را هم فتح کرده اند.
مسئول هیئت امناء و خادمین مساجد خراسان جنوبی ادامه داد:مسجد هسته مقاومت است و ما مسجدی ها در برابر این تهاجم ناجوانمردانه غرب باید آسیبها را از بین ببریم و یا به حداقل برسانیم.
وی گفت: راه حل این است که اختلافات کم شود و همدلی ها و بهره وری ها زیاد شود و دراین زمینه باید مدل دین و امامت نیز در مسجد احیا شود.
تهوری گفت: مادر خانه خدا به دنبال عناوین نیستیم و باید به معنای تمام یک مسجدی عضو هیئت امنای مسجد باشد نه افرادی که سال به سال هم در مسجد حتی یک رکعت نماز هم نمی خوانند.
مسئول هیئت امناء و خادمین مساجد خراسان جنوبی از راه اندازی مجمع خیرین مسجد ساز در سال ۹۷ در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: تلاش ما این خواهد بود که با راه اندازی این مجمع خیرین مسجد ساز بتوانیم کارهای نیمه تمام را به پایان برسانیم.
وی به بیمه خادمین مساجد اشاره کرد و گفت: خادمین مساجد با شرایط مشخص و پس از استعلام تحت بیمه اجتماعی قرار می گیرند.
تهوری با اشاره به اجرای طرح هدایت در روستاهای با جمعیت بالا که خانه عالم هم دارند و روحانی ندارند گفت: به زودی این مشکل برطرف و روحانی در روستاهای مذکور مستقرخواهد شد.
وی افزود: خراسان جنوبی بیش از ۲هزار مسجد دارد که حدود ۷۰۰ مسجد آن فعال هستند وتقاضای ما این است که خادمین مساجد با ما همکاری بیشتری داشته باشند تا بتوانیم در راستای مسجد هم طراز انقلاب اسلامی حرکت کنیم.
حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در کارگاه آموزشی ائمه جماعات و وهیئت امناء و خادمان مساجد قاین اظهارکرد: گرایش به مسجد ونماز و اقامه نماز با خمیر مایه وجودی ما کاملا آغشته و برشته شده است به گونه ای که قابل جداشدن هم نیست.
وی افزود: واعظان برمنبر مطالبی را بیان می کنند و خطیبان خطبه هایی را ایراد می کنند که محتوای آنها قبل از آنی که از مادر متولد شوند به آنها تعلیم داده شده است یعنی گرایش به عدلی که ماداریم و از اجرای عدالت خرسندیم و اگر ظلمی صورت می گیرد عذاب وجدان داریم .
حجت الاسلام رحمانی بیان کرد:اگر این فطرت مادر زادی ما نبود هیچ کس سخن ما طلبه ها را گوش نمی داد.
وی گفت::درمیان مردم، صفحه دل جلوتر آماده شده است و پیغمبران که آمدند حرفی را زدند که مردم احساس کردند که با طبیعت آنها سازگار است .
امام جمعه قاین ادامه داد:تبلیغ ما مطابق با فطرت است و هرجایی که حرفی را زده ایم ودیدیم که فطرت مردم آن را نمی پذیرد و بر دل مردم نمیشیند باید پیگیر باشیم.
حجت الاسلام رحمانی گفت:رمز موفقیت پیغمبران وعلما و رمز موفقیت بقای دین اسلام وسایر ادیان این است که آنچه را آنها گفته اند با آنچه که ما ازآن متولد شده ایم یکسان است .
وی ادامه داد:مشخص می شود که خداگرایی،خدا پرستی ،خدا شناسی ،در خمیر مایه ازلی وجودی انسانها از جلوتر قرارداده شده است و ازآن به عنوان هدایت تکوینی یاد می کنند و از ارسال رسل و انزال کتب تعبیر به هدایت تشریعی می شود و ما طلبه ها وظیفه داریم که هدایت تشریعی پیغمبران را بر هدایت تکوینی امت ها که به طور مادرزادی دارند بیفزاییم
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا