سیاسی

مجتمع فرهنگی هنری قاین به نیمه نرسید

به گزارش نسیم قائن ، عملیات احداث مجتمع فرهنگی هنری قاین سال ۹۲ آغاز شد.
براساس تفاهم نامه و پیش بینی اولیه زمان اجرای این پروژه سال ۹۷ برآورد شده است.
این در حالی است که عملیات مجتمع فرهنگی هنری قاین بعد از پنج سال هنوز کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت دارد و مشکل تکراری کمبود اعتبار مانع تکمیل این پروژه و در اعتبارات شهرستانی هم مورد بی مهری واقع شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در این باره می گوید: مجتمع فرهنگی هنری شهرستان با هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا در حال احداث است و در چند سال گذشته ۳۱ درصد پیشرفت داشته، البته قرارداد اولیه ساخت آن تا سال ۹۷ و با یک میلیارد و ۳۸ میلیون تومان بوده است.
«میرزنگویی» اعتبار هزینه شده برای این پروژه را تاکنون ۵۱۰ میلیون تومان بیان و تاکید می کند: اتمام آن یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد البته در صورتی که فهرست بها و تورم با نرخ فعلی ثابت بماند.
وی تصریح می کند: تاکنون ۸۴۲ متر مربع ساختمان آموزشی و اداری با دیوارکشی ساخته شده است اما پروژه امسال اعتبار ندارد و فقط ۱۰میلیون تومان برای تکمیل دیوار اطراف آن اختصاص می یابد البته پروژه های فرهنگی هنری قاین سال قبل ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار مصوب داشت که از این میزان ۲۶۲ میلیون تومان برای تکمیل ساختمان پلاتوی اداره محقق شد.
به گفته وی فاز اول مجتمع فرهنگی هنری قاین شامل ساختمان اداری، آموزشی و موتورخانه و دیوار محوطه است که برای اتمام یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان نیاز دارد و فاز دوم شامل آمفی تئاتر، سرویس بهداشتی و اتاق های تمرین و در مرحله سوم هم محوطه سازی است که به دلیل تنظیم نشدن موافقت نامه آن ها، رقم مورد نیاز برای اتمام قابل برآورد نیست.
این در حالی است که پروژه مجتمع فرهنگی هنری قاین بنا به قرارداد باید در سال پایانی باشد اما مانند خیلی از پروژه های فرهنگی دیگر در سال های گذشته با بی مهری شورای برنامه ریزی شهرستان مواجه شده است.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا