سیاسی

متکی بودن شهرداری ها به اعتبارات دولتی ،باعث عقب ماندگی شهر می شود

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در آئین تودیع ومعارفه شهردار قاین که عصر امروز در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد گفت: علی رغم این که گفته می شود وضعیت بودجه ای سال ۹۷ مشکلاتی برای مردم خواهد داشت ،اما واقعیت امر این است که در مباحث بودجه ای شهرداری های مشکلی نخواهیم داشت ودلیلش هم این است که منابع اعتباری شهرداری ها در بودجه منابع پایداری است .
وی افزود: شهرهای زیر ۲۰هزار نفر از برخی از مزایا از جمله مالیات بر ارزش افزوده برخوردار می شوند واین منبع پایداری برای شهرداری هاست وعلاوه بر آن اعتبارات دیگری هم دولت برای شهرداری ها در نظر می گیرد .
نماینده مردم قاینات وزیرکوه با بیان این که شهرداری ها نگاهشان نباید فقط به دولت باشدگفت: در شهرهایی مثل قاین ،متکی بودن به دولت باعث عقب ماندگی هایی در شهر شده است وبایستی شهرداری ها به دنبال منابع اقتصادی پایدار باشند وبا هم کاری وداشتن اندیشه های اقتصادی این امر دست یافتنی است.
فلاحتی ادامه داد: بسیاری از پروژه هادر شهرستان زیرساخت توسعه است وباید برای تکمیل برخی از پروژه ها از جمله هتل شهر ،شهرداری ورود پیدا کند وچرا که هتل ومجتمع رفاهی یکی از نیاز های زیرساخت توسعه برای هرشهری است. ولذا باید شهرداری وشورای شهر قاین به پروژه های اقتصادی که درآمد زا هستند ورود پیدا کنند ودرامد مستقل و با ثباتی را برای شهرداری داشته باشند.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در مراسم تودیع ومعارفه شهردار قاین گفت: هرشخصی که مسئولیتی می گیرد اگر بومی باشد یک سری مزایا ونواقص دارد واگر غیر بومی هم باشد این موضوع صدق می کند وبه هرحال امیدواریم حضور شما در شهرستان مایه خیر وبرکت باشد .
وی ادامه داد: باتوجه به این که اهل لاهیجان هستید وفرهنگ منطقه شما با منطقه جنوب خراسان متفاوت است لذا درخواست ما این است که درانجام امورات شهرستان برابر با مردم منطقه خدمات داشته باشید وکارتان برای رضای خدا باشد ویقین بدانید که مردم منطقه ما قدر دان خدمات خدمتگزاران خود هستند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا