سیاسی

متکی بودن به جوانان و روی پای خود ایستادن از درس های دوران دفاع مقدس است/ کسی به مجلس برود که بتواند آنجا کارآمد باشد

به گزارش نسیم قائن ، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وازیادگاران دوران دفاع مقدس دردومین روز از سفر خود به خراسان جنوبی در مراسم گرامیداشت دفاع مقدس در جمع مردم قاینات گفت: مهمترین موضوعی که در هفته دفاع مقدس باید به آن توجه کنیم درسها و تجربیاتی است که از دوران دفاع مقدس بدست آورده ایم.
وی ادامه داد:باید همه تجربیات دوران دفاع مقدس هم تجربیات تلخ و هم شیرین را در زندگی خودمون به کار ببریم.
اجازه ندهیم دوران دفاع مقدس را تحریف کنند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت:این تجربیات را برای نسل های بعدی بیان کنیم و به کسی اجازه ندهیم دوران دفاع مقدس را تحریف کند و همه باید در برابر این دستاورد بزرگ سر تعظیم فرود بیاورند.
وی گفت: در دوران دفاع مقدس فرصتی که فراهم شد یک محیطی شکل گرفت یعنی دشمن جنگ را آغاز کرد که ما را از پای در بیاورد و حس شان این بود که شاید در یک هفته یک ماه این انقلاب نوپا را از پا در بیاورد و به فروپاشی برساند هدف اصلی دشمنان این بود و با این نگاه کار خودش را شروع کرد ولی با عنایت خدا بهترین نیروها ،بهترین کارها با همان مبانی فرهنگ قرآنی و اهل بیتی آن هم جوانترین فرزندان این مرز و بوم از شهر و روستا از حوزه علمیه و دانشگاه از باسواد و بیسواد از پولدار و از فقیر از زن و مرد آمدند و مخصوصاً جوان‌ها، چندی طول نکشید که مانع دشمن شدند و بهترین و در جوان ترین دوران عمرشان مردان مردی شدند که توانستند این نظام و انقلاب و این کشور را تثبیت کنند و تاثیرگذار باشند.
دوران دفاع مقدس،دوران شناخت استعدادها و جوانان
قالیباف بیان کرد: در حقیقت دوران دفاع مقدس محل تولید و تربیت عناصری شد که مبتنی بر ایمان به خداودر عرصه‌های مختلف شکل گرفتند.
وی ادامه داد:در دوران دفاع مقدس این فرصت فراهم شد که اندیشه ها و ذهنیات و استعدادهایی که نیروهای جوان داشتند در همان دوران جوانی این استعدادها به بلوغ برسد و اگر دوران دفاع مقدس نبود خیلی از این ها شناخته نمی شدند و اگر قرار بود شناخته شوند زمان زیادی می‌برد.
متکی بودن به جوانان و روی پای خود ایستادن از درس های دفاع مقدس است
رزمنده دوران دفاع مقدس اظهارکرد:یکی دیگر از درس‌هایی که از دفاع مقدس یاد گرفتیم این بود که باید روی پای خود بایستیم، باید به جوانان خودمان و به مردم خودمان متکی باشیم.
وی با بیان این که تنها عواملی که باعث پیروزی ما هستند خدا و مردم هستند گفت:افتخاری که در منطقه و در دنیا داریم از همین دوران دفاع مقدس است.
قالیباف در ادامه صحبت ها خود خطاب به مسئولین و به خصوص مسئولینی که به جای خدا به کدخدا دل بستندگفت: صحبت من این است که همان خدایی که در دوران دفاع مقدس بود خدای امروز ما در همین دوران اقتصاد هم هست .
وی ادامه داد:بیایید و به همان خدا اطمینان پیدا کنیم به جای این که با به کد خدا اعتماد کنید ببینید مشکل اقتصادی کشور حل خواهد شد یا خیر؟
وی افزود: چطور زمانی که سفره شهادت و خون و زحمت پهن بود همه مردم سهیم بودند اما حالا که همه گفتند اقتصاد دولتی نباید باشد و خواستند اقتصاد را مردمی‌ کنند به جای سپردن اقتصاد به مردم، آن را به خواص می‌دهند! فکر می‌کنید مردم این را متوجه نمی‌شوند؟
قالیباف بیان کرد:اگر ما به جایی که از دشمن تمنا و خواهش کنیم فرصت را به جوان‌ها بدهیم ،همان طور که در دوران دفاع مقدس این فرصت داده شد و پیروز هم شدیم قطعا دراین دوران هم پیروز خواهیم شد.
وی درادامه گفت:اگر پروژه ها به جوان ها واگذار شوند واز تجربیات پیشکسوتان استفاده شود قطعا موفق خواهیم بود.
قالیباف با بیان این که در حوزه نانو تکنولوژی ها،در انرژی هسته ای که جوانان فعالیت دارند بسیار موفق بوده ایم گفت:چرا این فرصتها در حوزه اقتصادی به جوانان داده نمی شود و عده ای این اعتقاد را ندارند و فکر می‌کنند که مشکلشان را باید غرب حل کنند ؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:ما امروز می بینیم افرادی که این تفکر جوان گرایی را ندارند و این درس را از دفاع مقدس نیاموخته اند با حرفای دروغ و با فضاسازی های غلط و با جوسازی ها که تحت تأثیر دشمنان این سرزمین هستند فکر می کنند مشکلاتشان را غرب حل می کنند
وی افزود: این افراد پول را مشکل اساسی می دانند در حالی که مشکل از مدیریت و باور است و این ها تفکرات دشمن است که بین خدا و کدخدا،کدخدا را انتخاب می کنند و وعده هایی می دهند و چون نمی توانند به وعده های خود عمل کنند مجبور می شوند دروغ بگویند.
قالیباف اظهارکرد:انقلاب اسلامی این عزت را به ما داد که جلوی منافع آمریکا را گرفتیم و عده ای با رسانه ها و با دروغ و با فشار و جو روانی می خواهد با این فشار ها مارا از مسیر اصلی منحرف کند.
کسی به مجلس برود که بتواند آنجا کارآمد باشد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنان خود به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی از تصمیمات اقتصادی و تاثیر گذار را در اسفندماه امسال پیش رو داریم و برای ما مهم نیست که چه حزب و قبیله و شخصی به مجلس برود بلکه آن چیزی که مهم است این است که شخصی به مجلس برود که پای انقلاب با باورهاواندیشه هایش بایستد و کارآمد باشد
وی ادامه داد:کسی به مجلس برود که بتواند آنجا کارآمد باشد وخواسته های مردم را در محل خودش در نظام اداری و برنامه‌ریزی تطبیق دهد و اجرایی کند و آنها را تصویب کند و بعد در حقیقت آنها را نظارت کند تا درست اجرا شود نه این که رای از مردم بگیرد و وکیل الدوله شود و به جای این که نماینده مردم شود نماینده فلان حزب و گروه شود.
قالیباف در پایان گفت: تحریم وجود دارد و باید آن را بپذیریم ،اما در کنارش ظرفیت هایی را در کشور می بینم که اگر این ظرفیتها بر آن باور ها و براعتماد مردم بر جوانها قرار گیرد و مدیریت درستی اعمال شود که منافع مردم وکشور را ببیند نه منافع سیاسی ،قطعا دریک برنامه ۵ ساله کشور به ثبات وآرامش در حوزه اقتصادی می رسد و شک نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا