سیاسی

مبارزه با استکبار جهانی مهمترین پیام روز دانشجو/آینده کشوردر گرو اعتماد به نسل جوان است

امیدنادری دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه بزرگمهر قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با تعریف واژه دانشجو گفت:دانشجو در واژه به شخصی اطلاق میشود که مدارج علمی و عملی مورد نیاز در زمینه های اجتماعی، سیاسی و … را طی کرده و در نهایت در دوران دانشجویی به تکامل آنها می پردازد .
وی افزود:نیروی جوانی همراه با ذهن خلاق و کنجکاو از خصیصه های دانشجویان است و همین امر باعث میشود مسئولیت های بزرگ و کوچک را با دقت و سرعت فراوان و هزینه کردن درست زمان به سر انجام برسانند .
این دانشجوی دانشگاه بزرگمهر گفت:انگیزه و شور دانشجویان بیش از هر قشر دیگری در جامعه توام با کار دست جمعی ،نتیجه ای جز تحرک و پیشرفت اجتماعی، صنعتی و فرهنگی در پی ندارد .
نادری در پاسخ به سوال خبرنگار ما که مهم ترین پیام روز دانشجو چیست؟ گفت:مهم ترین پیام این روز فرخنده (روز دانشجو) رامی توان مبارزه با استکبار جهانی و دخالت بیگانگان در کشور بیان کرد.
وی افزود:از روز دانشجو به عنوان جشن استقلال و آزادگی در کشورمان یاد می شود که در این زمینه دانشجویان نقش تعیین کننده ای داشته و با نثار خون خود این روز را در تاریخ جاودانه کرده اند.
نادری ادامه داد:دانشجویان به عنوان بدنه اصلی دانشگاه، باید در مسیر اعتلای کشور حرکت کنند و با آموزش و مهارت آموزی بیشتر در آینده توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور را بیمه کنندو همینطور نسل های بعدی انقلاب وظیفه دارند این پرچم مقدس مقاومت در برابر استکبار ستیزی را به دست صاحب الزمان (عج) برسانند .
این دانشجوی دانشگاه بزرگمهراظهارکرد:امروزه در عصر ارتباطات دسترسی به افراد جامعه توسط یک جریان سیاسی و حزبی به شدت آسان و نشر هر گونه اطلاعات غلطی به سرعت موجب ایجاد هرج و مرج میشود . از این رو دانشجو به عنوان قشر مطلع و محقق جامعه وظیفه دارد در این زمینه ها به روشنگری بپردازد وبه تعبیر رهبر انقلاب ( درست فکر کردن، درست تحلیل کردن، تحلیل درست را به دیگران منتقل کردن و سعی در روشن و آگاه کردن کسی که فکر میکنید ناآگاه است. ) از وظایف قشر سیاسی دانشجویان است .
نادری ادامه داد:امروزه روشن و واضح است که ارتباط اساتید و کارکنان دانشگاه های کشور با دانشجو به تعامل لازم نرسیده و تکریم دانشجویان به انزوا فرو رفته است . و این امر در بی انگیزگی این قشر تلاشگر بی تاثیر نیست ،لذا روش برخورد و تعامل با دانشجو لازمه ی برنامه ی فرهنگی و تبیین اخلاق مداری در افکار مسئولین است .
وی بیان داشت:اعتماد به دانشجو میتواند به عنوان اولین و مهم ترین گام در پیدا کردن نقش فعال و موثر او در امورات جامعه باشد .
دسترسی محدود به اطلاعات، ساز و کار و بروکراسی اداری نیز یک عامل منفی در عدم نقش آفرینی را ایفا میکندوسیستم اداری کشور به شدت نیاز به تازه سازی و جایگزینی افراد پیشکسوت با نیروی جسور و انقلابی داردو البته لازمه ی این امر اعتماد است و اعتماد است و اعتماد .
وی افزود:با رفع مشکلات دانشجویان کشور قطعاً میتوان آینده کشور را تامین و تضمین کرد و این امر نیاز به کار عملی و وسیع دارد
نادری در پاسخ به این سوال که دانشگاه های ما در مسیر اصلی خود که تربیت نخبگانی است که باید مرز های دانش را بشکافند تا چه میزان موثر و موفق بود ؟ گفت:این سوال را میتوان با نگاه کردن به میزان رشد علمی و همچنین دانشجویان برجسته ی کشور که افتخار آفرینی تنها یکی از خدمات آنها به کشور است پاسخ داد . به عنوان مثال شهدای هسته ای ما، نخبگان علمی ای که مایه افتخار و سربلندی کشور هستند .
.
وی درپایان گفت::به عنوان یک دانشجو خلاصه نشدن دانشگاه ها به آموزش های تئوری و اهمیت به ایده ها و طرح های خلاقانه،اهدای مسئولیت های بزرگ و تاثیر گذار، همکاری و تعامل بیش از پیش با تشکل های دانشجویی و همچنین رفع دغدغه های اهم دانشجویان را از موارد پیشرفت در این عرصه میدانم . که البته نیازمند عزم جدی و کار عملیست
.انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا