سیاسی

ماهواره مبلغ پرخاشگری و ستیزه‌جویی است

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ”سید محمدرضا سرفرازی”در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس شبیخون فرهنگی و ترویج ماهواره ها و برنامه های آن را تهدیدی جدی برای امنیت اجتماعی کشور عنوان کرد و افزود:آسیب ها و تهدیدهای گسترده استکبار جهانی در قالب جنگ نرم متوجه جوامع اسلامی است و برخورد جدی و اصولی با این ابزار تبلیغاتی می تواند زمینه استحکام بخشی به کانون گرم خانواده را فراهم و از پیامدهای منفی و شوم هجمه های دشمنان برای غلبه بر ارزش ها بکاهد.
وی افزود:امروز ما با غول پرنده افسانه‌ای ۱۷ هزار سر و دست و پایی روبه‌رو هستیم که همه دنیا را به هم می‌دوزد و مرتبط می‌کند،غولی که چنگال‌های نحس خود را در بدنه خانواده فرو می‌کند و بنیان اجتماعی و عاطفی خانواده ها را از هم فرومی پاشد.
سرهنگ سرفرازی خاطر نشان کرد:این برنامه ها ارزش ها، باورها، تصورات، انتظارات و جهت گیری های ارزشی متفاوتی را تبلیغ و عرضه می کنند که باعث می شود به مرور زمان فاصله روانی بین والدین و فرزندان بیشتر و بیشتر شود و به انقطاع یا گسست نسلی بینجامد.
وی افزود:امنیت اجتماعی یکی از مهم ترین مقوله های زندگی انسان هاست و نخستین شرط لازم برای پیشرفت و رسیدن به توسعه پایدار برای جامعه متمدن محسوب میشود و اینجاست که سازندگان برنامه های ماهواره ای این مهم حیاتی را مورد هدف قرار داده اند تا با از بین بردن چنین امنیتی به اهداف خود برسند.
سرهنگ سرفرازی تصریح کرد:ترویج خشونت،باورهای غلط درباره مسائل عاطفی و اجتماعی،فراهم سازی گسست و درگیری بین نسلی، ایجاد زمینه های اختلاف و تنش بین همسران، افت عملکردهای تحصیلی و شغلی از جمله مهم ترین آسیب های برنامه های ماهواره است.
وی گفت:آشنایی شهروندان با آسیب های اجتماعی برنامه های ماهواره ای و ترویج فرهنگ مذهبی و توجه به آموزه های دینی می تواند نقش به سزایی در کاهش مخاطبان برنامه های ماهواره داشته باشد که در این راستا معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اعزام کارشناسان اجتماعی به مساجد،مدارس و مجتمع های مسکونی اولیاءو مربیان را با آسیب ها ی جبران ناپذیر چنین برنامه های آشنا می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا