سیاسی

ماهواره روسی کمکی به یافتن ATR آسمان نکرد/از سپاه و ارتش کمک گرفتیم

به گزارش نسیم قائن ،محمدسعید شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اظهارات یکی از مدیران اسبق سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر پیدا کردن لاشه هواپیما با استفاده از اطلاعات ماهواره‌های روسی،‌ اظهار کرد: طی هفته اخیر اظهارات عجیبی از سوی برخی مدیران کنونی و اسبق حمل‌ونقل هوایی در رابطه با نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای ATR آسمان مطرح شده است.
وی با یادآوری این‌که فردی گفته بود اطلاعات یک چوپان باعث یافتن لاشه هواپیما شد، تصریح کرد: به‌تازگی نیز گفته می‌شود ماهواره‌های روسی به پیدا کردن لاشه هواپیما کمک کرده است.
وی ادامه داد: وزارت مدیریت بحران و شرایط اضطراری روسیه فقط موقعیت ماهواره‌هایی را که از محل سانحه رد شده به ایران داده است نه محل سقوط هواپیما را.
مدیرکل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر این‌که مستندات این اطلاعات موجود است، اظهار کرد:‌ روس‌ها به ما اعلام کردند که فلان ماهواره آنها روز یکشنبه از محل سقوط رد شده و روز دوشنبه ماهواره‌ای رد نشده و…، آن چیزی که باعث شد تا بتوانیم لاشه هواپیما را پیدا کنیم استفاده از امکانات داخلی کشور از جمله سپاه، ارتش، وزارت ارتباطات، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و BTS همراه اول و ایرانسل بوده است.
آغاز مجدد جست‌وجو برای یافتن جعبه سیاه ATR آسمان از صبح فردا
نقص فنی دوباره هواپیمای آسمان
۱۰ کوله از بقایای اجساد جان‌باختگان ATR آسمان منتقل شد
وی با اشاره به کنوانسیون شیکاگو گفت: بر اساس ضمائم ۱۲ و ۱۳ این کنوانسیون اظهارنظر در ارتباط با محل پیدا کردن، تجهیزات مورد استفاده شده و بررسی دلایل سانحه فقط به‌عهده سازمان هواپیمایی کشوری است. این مقررات ملی و بین‌المللی است و اظهارات یک فرد به‌صرف این‌که زمانی در سازمان هواپیمایی کشوری کار کرده، نمی‌تواند مصداق باشد.
وی با بیان این‌که این چنین افراد بیرون از سازمان هستند و ضرورتی برای ارائه سند ندارند، تصریح کرد:‌ این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری درباره هر اظهارنظری باید سند داشته باشد.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا