سیاسی

مؤسسه‌ای تحت نظارت بانک صادرات مطالبات مردم از «میزان» را بازمی‌گرداند

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت پیگیری پرونده مؤسسه «میزان» گفت: این مؤسسه که در سالیان گذشته توانسته بود فضای لازم را برای جذب سرمایه‌های مردم در سه استان فراهم کند برخلاف همه اصول بانکی و بر اساس اصول ضمانت‌نامه‌ها به مردم پشت کرد و سپرده‌های مردم را نه تنها با سود بلکه بدون سود هم نتوانست بازپس دهد.
*بسیاری از خانواده‌های بی‌سرپرست با سود پول‌های خود در مؤسسه «میزان» ارتزاق می‌کردند
وی با اشاره به اینکه این وضعیت بسیاری از مردم را در منطقه دچار مشکل کرده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌های بی‌سرپرست و افرادی که با سود این پول ارتزاق زندگی می‌کردند دچار مشکل شده‌اند و متأسفانه دستگاه‌های مسئول اقدام لازم را به عمل نمی‌آورند.
*مسئولان از ‌آنجا که خود در قضیه «میزان» منتفع نیستند، موضوع را رها کرده‌اند
هروی با یادآوری توضیحات مکرری که نمایندگان از وزیر اقتصاد و دارایی در این باره خواسته‌اند گفت: متأسفانه این جلسات تا الان بی‌نتیجه بوده است و مسئولین جوابگوی موضوع نیستند؛ ظاهراً از ‌آنجا که خود در این قضیه منتفع نیستند مسئله مؤسسه میزان را رها کردند.
*مؤسسه‌ای تحت نظارت بانک صادرات مطالبات مردم را بازمی‌گرداند
وی از برگزاری جلسه درباره موضوع بازپرداخت مطالبات مردم از مؤسسه میزان با حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس خبر داد و اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارش‌هایی که به ایشان داده‌اند به زودی مطالبات مردم به آنان بازگردانده خواهد شد که ظاهراً مؤسسه‌ای تحت نظارت بانک صادرات مبادرت به این کار می‌کند.
نماینده مردم قائنات ابراز امیدواری کرد: بدون گذشتن از چند خان بانکی مطالبات مردم به اکثر آنها نیز از قشر ضعیف جامعه هستند بازپس گرفته شود.
وی با تأکید بر اینکه ورود قوه قضاییه به مسئله موسسه میزان به واسطه عضویت چند تن از کارکنان این قوه در این مؤسسه ضعیف بوده است، بیان داشت: این کوتاهی از قوه قضاییه جای گله دارد به رغم اینکه ما انتظار داشتیم قوه قضاییه صراحت بیشتری در این قضیه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا