سیاسی

مأموریت اصلی رسانه اسلامی و انقلابی، تعالی بخشیدن و رشد مخاطبان است

به گزارش نسیم قائن ،«پیام تیرانداز» در مراسم تجلیل و تکریم «سیدنظام‌الدین موسوی» مدیر عامل سابق خبرگزاری فارس و معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید این خبرگزاری خطاب به حاضران گفت: از اینکه قبول زحمت فرمودید و در مراسم تکریم از یکی از سرمایه‌های رسانه‌ای کشور جناب آقای سیدنظام‌‌الدین موسوی شرکت کردید، تشکر می‌کنم.
وی افزود: صحبت کردن در مورد آقای سیدنظام‌الدین موسوی، این برادر و دوست عزیز و قدیمی که حق استادی بر گردن بنده دارند، در محضر مهمانان بزرگوار کاری است دشوار و البته افتخاری است بزرگ برای بنده.
مدیرعامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: امروز به برکت زحماتی که آقای موسوی و همکارانمان و مدیران قبلی خبرگزاری کشیده‌اند، خبرگزاری فارس به رسانه‌ای اثرگذار، انقلابی و کم‌‌نظیر تبدیل شده است.
وی گفت: درخت تنومندی که بذر آن توسط آقای دکتر فضائلی و همکارانشان با دقت و ظرافت کاشته شده و ریشه دوانده و آقای دکتر مقدم‌فر عزیز این نهال ارزشمند را رشد داد و تنومند کرد، با درایت و توانمندی آقای موسوی به بار نشست و ثمر داد.
تیرانداز افزود: خبرگزاری فارس امروز در آستانه دوره جدید مدیریت خود تلاش می‌کند، با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از تجارب قبلی و به مدد خبرنگاران و همکاران خدوم و زحمت‌کش‌اش، مسیر روبه جلوی خبرگزاری را به سمت اثربخشی کیفی و محتوایی بیشتر ادامه دهد.
وی تصریح کرد: همانگونه که مستحضرید رسانه در پارادایم سرمایه‌داری، ابزاری است برای سیطره یافتن سرمایه‌داران و زورمندان بر توده‌های مردم. مخاطبان این رسانه‌ها یاد می‌گیرند که چگونه در جهت تحقق منافع سرمایه‌‌داران فکر کنند و عمل کنند. ابزار سخت سلطه‌گری به روش‌ها و تکنیک‌های نرم تغییر شکل داده است.
تیرانداز در توضیح بیشتر این موضوع اظهار داشت: از نظر این رسانه‌ها، هدف، وسیله را توجیه می‌کند، دروغ و تهمت مباح، بلکه لازم است و هر رسانه‌ای که دروغ‌های باورپذیرتر می‌گوید، حرفه‌ای‌تر است و رسانه‌‌ اسارت ذهن و جان مخاطب را هدف گرفته است.
وی گفت: دقیقاً برخلاف اهداف و اصول انقلاب اسلامی، انقلابی که به‌رغم موانع، مشکلات و دشمنی‌ها، ۴۰ سال است تلاش کرده و می‌کند که آزادی و آزادگی انسان‌ها را در این دنیای مادی، هموار نماید.
مدیرعامل خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد: فارس که مزین و مفتخر است به دفاع از ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی، باید رشد و تعالی انسانیت و مخاطبانش را دنبال نماید. به تعبیر بنیان‌گذار کبیر انقلاب رسانه‌ باید دانشگاه باشد، همان دانشگاهی که کارخانه انسان‌سازی است.
وی افزود: اگر این را بپذیریم، مأموریت اصلی رسانه اسلامی و انقلابی، تعالی بخشیدن و رشد دادن مخاطبانش است. برای اینکه این رشد مخاطب محقق شد در درجه اول باید دست‌اندرکاران و خبرنگاران و مدیران رسانه خود رشد پیدا کرده و متعالی شوند.
تیرانداز اظهارداشت: رشد فکری و عملی، رشدی است که بتواند انسان را از زیر یوغ اسارت‌ دنیای مادی و استکباری نجات دهد و آزادی و آزادگی انسان‌ها را رقم زند. این مهم محقق نخواهد شد مگر با مشی، عقلانی،‌انقلابی، منصفانه و مردمی.
وی تصریح کرد: فارس فرزند ایران است. رسانه مردم و گره‌گشای درد مردم است. می‌خواهد تبلور عقلانیت انقلابی و اسلامی باشد و در این مسیر به کمک همه افراد و جریان‌های دلسوز برای انقلاب و کشور نیازمند است.
مدیرعامل خبرگزاری فارس گفت: به همان اندازه که در مقابل دشمنی‌های دشمنان این کشور و این انقلاب می‌ایستیم و سینه سپر می‌کنیم و با روشنگری نمی‌گذاریم تیرهای زهرآگین دشمنان به ذهن و قلب جوانان مردم و کشورمان اصابت کند و اتفاقاً دنیای دروغینی که ساخته‌اند را به چالش خواهیم کشید و به سوی‌شان تیراندازی خواهیم کرد. به همان اندازه در داخل باید دل‌ها را به هم نزدیک کرد.
تیرانداز با اشاره به اینکه تضاد، برخورد و رویارویی را به عنوان یکی از ارزش‌های وارداتی خبری و رسانه‌ای به ما می‌آموزند؛ اظهار داشت: رسانه‌ها به جای آنکه بر اشتراکات تمرکز کنند، دائماً در حال برجسته کردن اختلافات هستند. بله، اگر یک دعوایی هم در خیابان اتفاق بیفتد، عده‌ای نظاره‌گر خواهند شد. ممکن است این زدوخورد توجهی را جلب نماید و جذابیت ظاهری داشته باشد، اما به چه قیمتی؟! با چه هدفی؟! با کدام رسالت؟!
وی خاطرنشان کرد:‌ اختلاف دیدگاه و روش هم در جریانات اصولگرا و هم سایر جریانات سیاسی معتقد به انقلاب وجود دارد. هنر رسانه باید این باشد که اشتراکات را برای پیشرفت ایران اسلامی برجسته و هم‌افزا نماید.
تیرانداز گفت: در این نگاه نقد باید دلسوزانه باشد، باید منجر به تغییر شود و سازنده باشد نه اینکه به دشمنی و خصومت‌آفرینی تبدیل شود و فضای جامعه را به عرصه نزاع و برخورد تبدیل نماید.
وی افزود: یکی از مسائل مهمی که مبتلابه ما است، نبود اخبار مفید و امیدبخش در رسانه‌ها است. به ما یاد داده‌اند که خبر خوب، خب بد است. رسانه‌ها تحت این تعالیم بیشتر بدی‌ها را برجسته می‌کنند. این مسئله جامعه ما را به سمت بدبینی سوق داده و اثرات روانی و اجتماعی و فرهنگ سویی را به همراه داشته است. در بهترین مسائل بدترین زاویه نگاه را انتخاب می‌کنیم. بعضاً فرصت‌ها را به تهدید تبدیل می‌کنیم.
تیرانداز گفت: باید با کمک هم این فرهنگ را تغییر دهیم. فارس و همه رسانه‌های انقلابی و دلسوز کشور باید در این مسیر پیشرو باشند. ان‌شاءالله با کمک همکارانم تلاش خواهیم کرد با تقویت رویکرد فرهنگی و اجتماعی به مسائل و موضوعات عمیق‌تر و مغفول مانده در جامعه بپردازیم.
وی در پایان دعا کرد خداوند همه ما را در این مسیر موفق و عاقبت‌بخیر بفرماید.
انتهای پیام/
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا