سیاسی

“لوون” سینمای ایران در میان هم‌کیشانش آرام گرفت

به گزارش نسیم قائن ، ظهر یکشنبه ۲۱ اسفند ماه تعدادی از هنرمندان و دوستداران «لوون هفتوان» در آرامگاه ارامنه تهران در حالی این بازیگر سینما را به سمت آرامگاه ابدی بدرقه کردند که حضور کمرنگ همکاران این بازیگر سینما و کارگردان تئاتر، به ویژه هم صنفی‌های تئاتری‌اش قابل توجه بود.
طبق مراسم ویژه ارامنه، ابتدا تابوت این بازیگر به کلیسای کوچک آرامگاه برده و با دود کردن کندر، دعایی بر پیکرش خوانده شد و بعد از دقایقی خواندن دعا در کلیسا، محوطه بیرونی آن و به صدا درآوردن ناقوس در میان اشک و اندوه دوستدارانش پس از انجام آیین مخصوص به خاک سپرده شد.
خسرو معصومی، علی دهکردی ، خسرو احمدی، رویا نونهالی، مجید برزگر، آلبرت بیگجانی، نازنین مفخم، هوشنگ قوانلو، ایرج طهماسب، جعفر پناهی، فاطمه معتمدآریا، محمد اطبایی، هوشنگ گلمکانی، پیمان جعفری، سعید ذهنی، وحید رهبانی، بهتاش صناعی ها، بهناز جعفری، پدرام شریفی، محمدرضا اسعدی از جمله هنرمندان حاضر در مراسم خاکسپاری این بازیگر بودند و قرار است مراسمی در مجموعه ورزشی رافی هم پس از خاکسپاری برگزار شود.
برادرش این بازیگر پس از پایان مراسم گفت: لوون نه در کادر می‌گنجید و نه در واژه‌ها. به جایگاه دنیوی‌اش و جایگاهی که الان لوون در آن است، غبطه می‌خورم.
لوون که شنبه ۱۹ اسفندماه به دلیل حمله قلبی سر صحنه‌ی فیلمبرداری درگذشت؛متولد سال ۱۳۴۵ بود که اواخر دهه ۸۰ پس از سال‌ها دوری از وطن به ایران بازگشت.
او در دهه ۹۰ حضور فعالی در سینما داشت و با فیلم «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر مطرح شد و بازی‌اش در فیلم‌هایی همچون «مردی که اسب شد»، «یک دزدی عاشقانه»، «دراکولا»، «غیر مجاز»، «کوپال» و «هجوم» ادامه یافت و در جشنواره فیلم فجر امسال هم با فیلم «کار کثیف» خسرو معصومی در این رویداد حضور داشت.
این بازیگر سال گذشته نمایش «بازی یالتا» را هم به صحنه برد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا