سیاسی

لغو تحریم‌های سوئیس علیه ایران از امروز

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فرهنگ نیوز، تصمیم کابینه سوئیس برای لغو تحریم های ایران که از روز پنجشنبه اجرایی می‌شود، در پی توافق جامع هسته‌ای تهران و کشورهای گروه ١+۵ در وین اتریش در ١۴ ژوئیه (٢٣ تیرماه) رخ داده است.
پایگاه خبری سوئیس اینفو افزود: تحریم‌های تعلیق شده، محدودیت‌های پیش روی معاملات فلزات گران‌بها، موارد مورد نیاز برای تجارت و حمل و نقل نفت خام، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی ایران علاوه بر آن بیمه، بیمه اتکایی برای چنین معامله‌هایی را شامل می‌شود.
لغو تحریم‌های تعلیق شده نیز بخش‌های مالی را برای انتقال پول به تهران و از سوی دولت ایران که هم اکنون ١٠ برابر شده است، شامل می‌شود.
کابینه سوئیس اعلام کرد: تصمیم برای لغو تحریم‌های ایران از روز پنجشنبه به منظور حمایت از توافق جامع هسته‌ای و پیگیری روند اجرایی شدن آن و نشان دادن اطمینان این کشور اروپایی به اهداف سازنده طرف‌های مذاکره کننده، اجرایی می‌شود.
شایان ذکر است، از زمان توافق جامع هسته‌ای وین، آمریکا و اتحادیه اروپا در حال برداشتن تحریم‌های ایران هستند، همچنین برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سازمان مل متحد تصویب شد.
کابینه سوئیس اعلام کرد که بر روند اجرایی شدن برجام نظارت می‌کند و تلاش‌های خود را برای حمایت از برجام ادامه می‌دهد.
دولت سوئیس عنوان کرد که برجام دورنما و فصل تازه‌ای از روابط دو جانبه سیاسی و اقتصادی با ایران را رقم می‌زند.
گفتنی است، بزرگترین معامله گران نفت جهان شرکت‌های نظیر “ویتول”، “گلنکور” و “ترافیگورا” سوئیسی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا