سیاسی

لبنان به سمت بین‌المللی کردن مسأله بازداشت «سعد الحریری» پیش می‌رود

به گزارش نسیم قائن ،
روزنامه «الجمهوریه» امروز (شنبه) به نقل از مقامات آگاه اعلام کرد میشل عون رئیس‌جمهور لبنان به هیأت‌های دیپلماتیکی که با او دیدار کرده‌اند؛ گفته است بیشتر از یک هفته برای روشن شدن سرنوشت سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی و بازگشت وی به بیروت صبر نمی‌کند پیش از آنکه مجبور شود این پرونده را به شورای امنیت ببرد.
بر اساس این گزارش، میشل عون در اشاره‌ای به آمادگی روسیه و دیگر کشورها برای حل این موضوع، افزود: آمادگی‌های بین‌المللی برای کمک به لبنان در این خصوص وجود دارد.
منابع آگاه در کاخ بعبدا (کاخ ریاست‌جمهوری لبنان) به الجمهوریه گفتند میشل عون در برابر هیأت های دیپلماتیک بین‌المللی، صریح و شفاف بود و درباره شرایط یک هفته اخیر یعنی از زمان استعفای الحریری برای آنها توضیح داده و گفته سعد‌ الحریری شنبه هفته گذشته تماس تلفنی با وی (میشل عون) داشته و گفته است دیگر تحمل این وضعیت را ندارد و ظرف ۲ تا ۳ روز آینده به بیروت بازمی‌گردد اما از آن زمان دیگر صدایش را نشنیده است .
میشل عون در دیدار جمعه (دیروز) خود با «ولید بخاری» کاردار عربستان در لبنان خواستار بازگشت سعد الحریری شد.
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله نیز دیروز اعلام کرد عربستان سعد الحریری را بازداشت و وی را مجبور به استعفا کرده است؛ وی در ادامه از ریاض خواست به مداخلات خود پایان دهد.
دوشنبه (هشتم آبانماه) بود که سعد الحریری در سفری غیرمنتظره عازم عربستان شد و تنها ۵ روز بعد یعنی در روز شنبه (سیزدهم آبانماه) در شبکه «العربیه» با بیان نطقی تند علیه ایران و حزب‌الله، استعفای خود را اعلام کرد.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا