سیاسی

لاریجانی در سیستان و بلوچستان خبر داد

به گزارش نسیم قائن ،
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه، ۲۲ آذر) در مراسم افتتاح رزمایش تخصصی شهدای وحدت سپاه ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام ولادت پیامبر گرامی اسلام گفت: سعادتی حاصل شد که دوباره خدمت مردم شریف استان سیستان و بلوچستان برسیم.
وی ادامه داد: وقتی نمایندگان این استان مشکلات استان سیستان و بلوچستان را به من می‌گویند احساس می‌کنم باید انرژی بیشتری برای حل مشکلات این استان با توجه به نقش تاثیرگذاری که استان سیستان و بلوچستان در سرنوشت کشور دارد گذاشته شود.
لاریجانی با یادآوری ایام ولادت پیامبر اسلام(ص) اظهار کرد: سعه وجودی نبی اکرم مصداق رحمت برای همه عالم است و از نظر فلسفی و کمالی هر فیضی از جانب خداوند بخواهد به آدم برسد از وجود ایشان است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان پیامبر گرامی اسلام جریان رحمت برای عالم است، تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند در مدرسه محمدی(ص) تحصیل کنند باید یک جلوه‌ای از رحمت برای مردم داشته باشند و هر کسی در هر جایگاهی که هست واسطه رحمت برای مردم باشد.
لاریجانی افزود: اگر سیاستمداری از صبح که بیدار می‌شود پیگیر حل مشکلات مردم باشد و در مسیر حرکت مردم حرکت کند در این صورت در مسیر پیامبر اسلام قدم برداشته است و اگر ما می‌خواهیم پیرو صادق پیامبر باشد باید جلوه‌ای از رحمت پیامبر اسلام را در زندگی خود نمایان کنیم.
وی با بیان اینکه در مقابل جریان رحمت پیامبر جریانی هم برای عالم تولید زحمت می‌کند، گفت: امروز در عالم ظلمی بیشتر از شرایط فعلی به ساحت پیامبر اسلام نشده است که عده‌ای با در دست گرفتن پرچم اسلام به ساحت پیامبر توهین می‌کنند. امروز تروریست‌هایی که در منطقه ایجاد ناامنی می‌کنند برای مردم منطقه زحمت ایجاد کردند و این ستم بزرگی در حق اسلام و پیامبر است.
رئیس مجلس با اشاره به اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهت محرومیت‌زدایی در استان سیستان و بلوچستان گفت: دوستان سپاه در رفع محرومیت با شوق و علاقه و روحیه انقلابی عمل می‌کنند گرچه اینگونه کارها وظیفه اصلی سپاه نیست اما این اقدامات پاسداران به روحیه سلوک پیامبر نزدیک است.
لاریجانی ادامه داد: سپاه پاسداران از بدو به پیروزی رسیدن انقلاب نقش موثری در حل مشکلات مردم داشت و دفاع مقدس هم این زمینه را در آنها تشدید کرد قطعا مجلس و وزارت بهداشت به طرحهای بهداشتی سپاه توجه جدی خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات موجود در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تردیدی نیست که این استان از مشکلات و محرومیت‌ها رنج می‌برد و ما باید تلاش کنیم حرکت در زمینه آبادانی استان شتاب بگیرد.
رئیس مجلس ادامه داد: البته در سالهای اخیر پروژه‌های مهمی از جمله پروژه گازرسانی و خطوط ریلی کریدور شمال – جنوب در این استان اجرا شده که این دو پروژه برای آینده استان و کشور آینده‌ساز هستند و ما حتما در برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه ۹۶ کل کشور سهم قابل توجهی برای پیشرفت این پروژه‌ها در نظر خواهیم گرفت.
لاریجانی خاطرنشان کرد: از نظر سرمایه‌گذاری هم باید از پروژه‌هایی که در این استان اجرا می‌شود حمایت جدی کرد و شاید باید برخلاف سیاستهای اصل ۴۴ دولت به سرمایه‌گذاری در این استان برای ایجاد زمینه حضور بخش خصوصی اقدام کند.
وی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس در رابطه با استانهای محروم کشور گفت: براین اساس ۳ درصد از درآمدهای نفتی کل کشور برای تامین هزینه‌های استانهای محروم در نظر گرفته شده است.
رئیس مجلس با اشاره به بحران جدی آب در کشور افزود: یکی از مسائل مهم این استان مشکل استفاده از منابع آب است که ما در برنامه ششم سرمایه‌گذاری برای استفاده بهینه از منابع آب استان را لحاظ کرده‌ایم.
لاریجانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره استان سیستان و بلوچستان گفت: با دستور مقام معظم رهبری مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای آبادانی این استان اختصاص داده شده و با توجه به تحولاتی که در منطقه چابهار و سواحل مکران در حال اتفاق است آینده بسیار خوبی را برای این استان پیش‌بینی می‌کنم.
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا