سیاسی

قوه قضائیه با متهمان به خیانت به نظام و انقلاب برخورد جدی کند/برخی اتفاقات در کشور عمدی بود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان این که یک کارگزار در جامعه باید درد مردم را خوب درک کند و روش و منش آنها باید رفتن در میان افراد جامعه وبه ویژه مناطق محروم و نیاز مند باشد گفت: در جامعه اسلامی و پیرو اسلام ناب محمدی بودن مسئله عدل وعدالت قابل اجرا شدن و تحقق است.
وی درادامه با اشاره به نخستین دیدار مقام معظم رهبری با هیئت دولت سیزدهم گفت: رهبری دراین دیدار به مسئله احیای اعتماد مردم به دولت وکاشتن بذر امید در قلوب مردم تذکر دادند .
حجت الاسلام رحمانی خطاب به دولت و کابینه سیزدهم گفت: مردم به شما اعتماد کرده اند به شما امید دارند و باید شما هم مشکلات آنها را درک کنید وقطعا مردم هم به شما کمک خواهند کرد.
خطیب جمعه قاین با بیان این که متاسفانه اعتماد مردم در دولت گذشته مقداری آسیب دیده است گفت: مردم باید این اعتماد از دست رفته را به دست بیاورند وبایستی حرف و عمل مسئولین یکی باشد وآنچه را که به مردم قول داده و وعده می دهید عمل کنید،رفتار ها و گفتارهایتان با مردم یکی باشد تا این بی اعتمادی ها به دولت برداشته شود.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود با بیان این که در دولت دوازدهم و به خصوص در ۶ ماهه اخیر نارضایتی های زیادی در بین مردم ایجاد شده بود گفت: برخی کالاهای اساسی ومورد نیاز مردم از سایر کالاها گران تر بود و ارز۴۲۰۰ تومانی را باهدف خرید کالاهای اساسی وبرخوردی مردم از رفاه نسبی تزریق کردند،اما متاسفانه این ارزها تحویل قریب به ۷۰ شرکتی شد که اصلا تحقق خارجی نداشتند وآنهایی هم که لطف کردند و این ارز را تبدیل به کالای اساسی کردند در میان مردم کالایی که باید تعاونی توزیع می شد را با ۵ برابر قیمت به فروش رساندند .
وی ادامه داد: افراد دیگری هم که زرنگ تروبی انصاف تر بودند با ارز۴۲۰۰تومانی کالاهایی از جمله سنگ پا،خاک گربه،غذای سگ و.. که مورد نیاز جامعه اسلامی نبود را وارد کردند که این کالاها نیاز خانواده های اشرافی و مرفه بود و به توده مردم ربطی نداشت.
حجت الاسلام رحمانی افزود:بنابه اظهاریکی از کارشناسان اقتصادی ،در در طول ۸ سال گذشته ؛دولت مکرر برای توجیه مشکلات تقصیر را به گردن تحریم می انداخت اما آیا ترخیص شدن کالاهای دپو شده در گمرک که برخی ها حتی تاریخ مصرف آنها هم گذشته است تقصیر تحریم بود؟آیا بازنکردن سد کرخه بر روی مردم هم تقصیر تحریم بود؟اتفاقات خوزستان که ربطی به تحریم نداشت ،به نظر می رسد بخش زیادی از این وضعیت ها عمدی باشد و این ها نتیجه بی تدبیری دولت نبود بلکه نتیجه تدبیر دولت به این وضعیت بود.
خطیب جمعه قاین گفت: دولت به گونه ای برنامه ریزی کرد که این نارضایتی ها را به وجود آورد واز راه عصبانی کردن مردم و ضربه زدن به معیشت مردم این مسائل اتفاق بیفتد.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه گفت: عده زیادی با این برنامه هاعمدا، قصد خیانت به مردم،نظام و انقلاب را داشتند ودستگاه قضا باید پیگیر این قضایاباشد واز قوه قضائیه،از دیوان عالی کشور تقاضا داریم که این افرادی که متهم به خیانت هستند را مورد پیگرد قانونی قرار دهند وداد مردم از آنها گرفته شود.
امام جمعه قاین در ادامه با اشاره به حضورعزت مندانه و مقتدرانه وزیر امور خارجه در اجلاسیه بغداد و حضور در صف اول این مراسم گفت: در این گونه اجلاسها ،روسای کشورها و رئیس جمهورها در صف اول و صف دوم،صف وزیر امور خارجه است اما وزیر امور خارجه ایران جایگاه و اقتدار ایران را حفظ کردند و وخصوصا در صف اول و دوشادوش روسای جمهور ایستادند واین موضوع خبر اول دنیا شد و حتی اصل اجلاسیه بغداد را تحت تاثیر قرارداد،به ویژه زمانی که بیانیه ای به زبان عربی در محکوم نمودن آمریکا اجرا شد، سپس ایشان سفری هم به سوریه و دیدار با بشار اسد و نشست با فرماندهان گروههای فلسطینی داشت و پیام این حرکات به دنیا این بود که ما هیچ وقت مثل آمریکا هم پیمانان خود را تنها نمی گذاریم.
گذری بر مسائل افغانستان و همچنین شهادت امام سجاد (ع) از دیگر مسائلی بودکه در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین به آن پرداخته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا