سیاسی

قول وزیر علوم به دانشجویان اهوازی چه بود؟

به گزارش نسیم قائن ، مهدی طرفی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به دیدار اخیر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه چمران اهواز با منصور غلامی وزیر‌علوم اظهار داشت: حدود ۸ نماینده از تشکل‌ها و شوراهای دانشگاه ‌در این جلسه سخنانی را مطرح کردند.
بیشتر بخوانید
افتتاح ۳ مرکز آموزشی با حضور وزیر علوم در دانشگاه شهید چمران اهواز
وی با اشاره به مسائل مطرح شده در این دیدار افزود: استقلال وزارت علوم از جناح‌ها و سیاسی نبودن آن از موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد. دانشجویان معتقد بودند سیاسی بودن وزارت علوم باعث می‌شود رشد علمی کم شود.
این فعال دانشجوی با اشاره به مطالبه دانشجویان دکتری در خصوص پرداخت پژوهانه گفت: نکاتی نیز در این خصوص مطرح شد، وزارت علوم در حالی نسبت به این امر کوتاهی می‌کند که وزارت بهداشت به دانشجویان علوم پزشکی پژوهانه می‌دهد.‌بودجه‌‌های دانشگاه و مکانیسم آن نیز از دیگر نکات مطرح شده از سوی دانشجویان بود.
وی خاطر نشان کرد: برخی از دانشجویان نیز به بیان مشکلات دانشجویان و مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز به خصوص مسائل صنفی این دانشگاه که به ویژه در ایام گرم سال مشکلاتی را برای دانشجویان ایجاد می‌کنند، پرداختند.
طرفی با بیان اینکه ارتباط جریان انقلابی با وزارت علوم از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود، تصریح کرد: از وزیر علوم پرسیدیم توضیح دهند دانشجویان و اساتید انقلابی چه جایگاهی در این وزارت‌خانه دارند. درباره بازگشت به کار برخی از اساتید انقلابی نیز سوال کردیم که گفتند در حال پیگیری هستیم و امیدواریم به نتیجه برسیم.
وی گفت: از وزیر علوم خواستم سلام دانشجویان را به دو عضو هیئت دولت برسانند. یکی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست و وضعیت اسفناک هوای اهواز را به ایشان منتقل کنند و دیگری سلام ما را به وزیر نیرو برسانند و مسائلی را درباره انتقال آب کارون به ایشان اعلام کنند. که ایشان قول داد سلام ما را به این دو مسئول برسانند. از ایشان خواستیم به کمپین دانشجویان در این خصوص بپیوندند که از کار امتناع کردند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا