سیاسی

قوانین فعلی بازدارندگی لازم برای حمل کننده غیر مجاز طیور را ندارد

به گزارش نسیم قائن ، امیر مساح اظهار داشت: قوانین سازمان دامپزشکی کشور نیاز به بازنگری دارد و باید بر اساس شرایط جدید تعریف شده و وظایف و مسئولیت های جدید بازنگری شود.
وی بیان داشت: قوانین موجود، بازدارندگی لازم را براساس شرایط جدید به میزان کافی ندارد.
سرپرست واحد حقوقی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اعلام کرد: با توجه به مسئولیت‌های جدید تعریف شده نواقص و خلاء‌هایی مشاهده می‌شود که امیدوارم به زودی با اصلاح این قوانین، این مشکلات رفع شود.
وی از دستگیری حمل کنندگان غیرمجاز طیور در گلپایگان خبر داد و بیان داشت: در این شهرستان افرادی که بدون مجوز بهداشتی اقدام به حمل طیور و فرآورده های طیور می کردند، دستگیر و به شش ماه حبس محکوم شدند.
مساح اعلام کرد: براساس گزارش مرجع انتظامی مبنی بر کشف خودروی حامل طیور زنده و فرآورده های مرتبط با آن در شهرستان گلپایگان، با حضور کارشناسان شبکه دامپزشکی این شهرستان در محل و معاینه، نمونه برداری و صورتجلسه کردن، محموله مذکور توسط نیروی انتظامی توقیف و صاحبان خودروها به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه حمل غیربهداشتی طیور در زمانی که با خطر بروز آنفلوآنزای فوق حادپرندگان مواجهیم یک تهدید جدی محسوب می شود، ادامه داد: این اقدام یک تهدید علیه بهداشت عمومی است.
سرپرست واحد حقوقی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به ماده شش قانون سازمان دامپزشکی کشور مصوب سال ۱۳۵۰ گفت: بعد از ثبت تخلف متهمان و با رعایت مفاد ماده ۴۶ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲، متخلفین به تحمل شش ماه حبس تعزیری موضوع ماده شش قانون سازمان دامپزشکی کشور محکوم شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا