سیاسی

قرارداد نهایی فولاد قاینات با چین امضا شد

به گزارش نسیم قائن ، مدیر طرح فولاد قاینات این خبر خوش را اعلام کرد و گفت: طرح فولاد قاینات پس از طرح فولادی سپید دشت چهارمحال و بختیاری دومین طرح از طرحهای هفتگانه فولاد کشور است که پس از پیگیری های مستمر استفاده از تسهیلات فاینانس چین اجرا می شود.
فلاحتی با اشاره به اینکه فاینانسور چین تعهدات خود را در بخش تامین مالی و انجام عملیات مهندسی در بخش اجرای فولاد سازی آغاز کرده است، افزود: به زودی بعد از سیر اقدامات مهندسی اولیه که چند ماه طول می کشد تزریق اولین پرداخت های مالی به پروژه محقق می شود .به گفته وی با این اقدام هم رونق گرفتن عملیات اجرایی در فولاد سازی وهم رونق گرفتن مجموعه محقق می شود و فاز اول مجتمع که شامل واحد احیای مستقیم است در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد.
وی استفاده از منابع خارجی و تحقق این طرح را در راستای تحول اقتصادی منطقه بسیار مهم دانست و گفت: بعد از پیگیری های زیاد و مدت ها مذاکرات خیلی سنگین و فشرده، مهندسی برروی تک تک آیتم های مجتمع صورت گرفت و کار کارشناسی وسیع بین مجموعه شرکت ملی فولاد و ایمیدرو به عنوان گیرنده فاینانس با طرف چینی انجام شد نتیجه آن بود که طرح فولاد قاینات به عنوان دومین طرح فولادی کشور از فاینانس خارجی استفاده کند.
وی پیشرفت فیزیکی فاز اول؛ واحد احیای مستقیم را۸۰ درصد، فاز دوم؛ واحد فولاد سازی۳۴ درصد و بخش های زیربنایی را ۴۵ درصد و پیشرفت کل پروژه را ۵۲ درصد اعلام کرد.
طرح فولاد قاینات دارای ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن در سال است که با بهره برداری از این کارخانه برای هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و برای ۱۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.شرکت ام سی سی چین که یکی از شرکت های مهم سرمایه گذار در چین و جهان می باشد حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت های معدنی و فولاد سازی ایجاد شده در چین را مهندسی ، طراحی و اجرا کرده است
منبع:خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا