سیاسی

قبولی بیش از۲۰۰نفر از سوادآموزان قاینی در دوره های سواد آموزی

به گزارش نسیم قائن ،سحر خیز رئیس اداره سوادآموزی شهرستان قاینات در جلسه شورای آموزش وپرورش قاین با اشاره به طرح ریشه کنی بی سوادی در کشور گفت:سال گذشته ۴۰۰ نفر سهمیه دوره سوادآموزی بی سوادی صفر شهرستان داشتیم که ۲۵۱نفر جذب شدند و۱۴۱نفر دراین دوره نمره قبولی کسب کردند.
وی افزود: برای سال تحصیلی جدید با احتساب افرادی که هنوز شناسایی نشده ویا در دوره قبل مردود شده اند ۲۵۹نفر دیگر باید آموزش های نهضت سوادآموزی را فراگیرند.
سحر خیزبا اشاره به برگزاری دوره تحکیم (یادآوری مطالب گذشته)نیز بیان داشت:۴۰نفرسهمیه شهرستان بوده است که همه این افراد جذب شده اند .
وی افزود:در دوره انتقال که معادل پایه ششم ابتدایی است ۴۰نفر سهمیه داشته ایم که ۲۵نفرقبول شده اند .
سحرخیزادامه داد:دراجرای طرح های نهضت سوادآموزی طرح پاداش بُنی ۲۳نفر جذب شدند واز این تعداد ۱۳نفر قبول شدند ومبلغ ۱میلیون تومان نیز پاداش دریافت کردند .
وی گفت: در طرح آموزش به بی سوادان به ازای هر نفر قبولی ۷۲۵هزارتومان به حساب آموزش دهنده و۱۳۴هزاتومان به حساب سوادآموز واریز می شود .
در طرح تحکیم نیز به ازای هرنفر قبولی ۸۴۰هزار تومان ،آموزش دهنده و۱۳۰هزار تومان سوادآموز دریافت می کند.
وی درپایان گفت: با رایزنی هایی که با جهاد دانشگاهی انجام شده است در سال جاری آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در آزمون شرکت وپس از کسب حداقل امتیازاتی که در آزمون به دست آورند با نهضت سوادآموزی همکاری خواهند داشت.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا