سیاسی

قاینات میزبان سومین نمایشگاه منطقه ای خراسان جنوبی/تخصیص بیش از ۱میلیارد ریال به اشتغال صنایع دستی قاین

به گزارش نسیم قائن ، جلسه برنامه ریزی و هماهنگی سومین نمایشگاه منطقه ای خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان قاینات برگزار شد .
دراین جلسه عباس پور رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات گفت: ۲۵۰ هنرمند و فعال صنعتگر در رشته های مختلف از جمله جاجیم بافی ،پلاس بافی،حوله بافی ،ساخت ابزارهای چوبی ،آهنگری،چلنگری و… در شهرستان قاینات فعالیت دارند و دو شرکت تعاونی فعال جاجیم بافی هزار گل قهستان روم و سرامیک مان اسفدن در زمینه فعالیت های صنایع دستی نیز جزء تعاونی های فعال این شهرستان هستند.
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قاین با بیان این که مرکز آموزش ،تولید و فروش محصولات صنایع دستی با ۵ مربی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین دایر است گفت: اولین بازارچه صنایع دستی شهرستان قاین در شهر خضری دشت بیاض با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان احداث شد و به دلیل موقعیت استراتژیک این منطقه استاندار سابق خراسان جنوبی آقای مروج الشریعه نیز برای احداث بازار بزرگ صنایع دستی در این شهر ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص داد که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
عباس پور در ادامه اظهارکرد: در سال ۹۶ و در ۶ ماهه اول سال جاری نیز هنرمندان شهرستان قاینات در بیش از ۳۰ نمایشگاه داخلی و خارج از استان شرکت داشته اند که ۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان عاید هنرمندان شهرستان شده است و دراین زمینه مقام اول استانی را داشته ایم.
وی درادامه از دریافت ۸ نشان ملی صنایع دستی شهرستان قاینات در رشته های سفره بافی و حوله بافی خبر داد و گفت: دراین زمینه نیز رتبه اول استان متعلق به شهرستان قاین بوده است.
عباس پور از اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی وسامانه کارا با اعتبار ۱میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان به سه طرح صنایع دستی به جهت حمایت از هنرمندان در شهرستان قاین خبر داد.
وی افزود:تسهیلات به هنرمندان رشته جاجیم بافی روستای روم ، کارگاه سفره آردی روستای شیرمرغ و ساخت صنایع چوبی در روستای اسفشاد پرداخت شده است.
عباس پور از برگزاری سومین نمایشگاه منطقه ای خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان قاینات خبر داد و گفت: این نمایشگاه از۷ تا ۱۱ بهمن در سالن عفاف و حجاب خبرداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا