سیاسی

فعالیت ۴۸واحد فناور در شهرستان قاینات/ساخت مرکز رشدواحدهای فناور قاین با اعتبار ۳میلیاردتومان

به گزارش نسیم قائن ، سهیل وثوقی رئیس مرکز رشد واحد های فناور قاین در جلسه شورای فناوری قاین که با حضور رئیس پارک علم فناوری استان ونماینده مردم قاینات وزیرکوه برگزار شد اظهارداشت:درحال حاضر۴۸واحد فناور وشرکت درمجموعه مرکز رشد واحدهای فناورقاین داریم که ازاین تعداد ۱۸واحد در مرحله رشد ومابقی در مرحله رشد مقدماتی هستند واز این لحاظ آمار بسیار خوبی در مجموعه استان داریم.
وی بابیان این که شهرستان قاینات ۸شرکت دانش بنیان دارد گفت: از لحاظ شرکت های دانش بنیان رتبه دوم استان را داریم.
وثوقی اظهارداشت:با توجه به کمبود فضایی که درمر کز داریم اما توانسته ایم ۸شرکت وهسته را در داخل ساختمان مرکز رشد واحدهای فناورمستقر کنیم.
رئیس مرکز رشد فناوری شهرستان با اشاره به گوشه ای از فعالیتهای این شرکت در سال جاری گفت:اولین بوت کمپ روستایی با همکاری بنیاد ابرار در قاین برگزار شد وایده های بسیار خوبی نیز در این بوت کمپ ارائه شد.
وی برگزاری کلاس های آموزشی با همکاری شرکت های دانش بنیان ،برگزاری دوره کارآفرینی با همکاری بنیاد سپهر، راه اندازی کارگروه رفع مشکلات صنایع با همکاری اساتید دانشگاه بزرگمهر، حضور فعال در نمایشگاههای مختلف ،حضور درهمایش های مختلف ،پیگیری جهت احذ مجوز برای واحد های فناور را از برنامه های این مرکزذکر کرد وگفت:یکی از وظایف ما پیگیری های مشکلات واحد های فناور وشرکت هاست که با توجه به بضاعت وتوان خودمان سعی کرده ایم در جهت رفع مشکلات آنها گام برداریم.
وی از اهدای زمینی به متراژ۱۵۰۰متر توسط شهرداری برای ساخت مرکز رشد فناوری خبرداد وگفت: برای ساخت این مرکز نیازمند کمک های خیرین هستیم.
ناصری رئیس پارک علم فناوری استان در این جلسه پس از شنیدن درخواستها ومشکلات پیش روی اعضای مرکز رشد وفناوری قاین گفت:برخی از مشکلاتی که مطرح می شود در سایه قوانینی است که از تهران به مراکز ارسال می شود واین قوانین قابل پیاده شدن در خراسان جنوبی نیست اما مرقانون همیشه توسط مدیران استان اجرا ونکته به نکته این قوانین اجرایی می شود وبارها هم این موارد به مسئولین تذکر داده شده است که اجرای برخی از قوانین در استان ما قابلیت اجرایی ندارد.
ناصری درادامه با اشاره به این که بایستی زیرساختهای پارک فناوری در هر استان وشهرستانی آماده شود گفت:با توجه به کمبودها یی که وجود دارد امکان آماده سازی این زیرساختها را در مرکزاستان حتی نداریم ولذا همین باعث شده است که اکثر مراکز دانش بنیان ما مکان جهت استقرار ندارند.
وی افزود: در استان خراسان جنوبی۱۷۰مرکز فناوری ودانش بنیان وجود دارد وقطعا باید جلسه ای با حضور استاندارومدیران استانی برگزار شود واهم مشکلات مطرح شود تا بتوانیم زیرساختهای لازم رادر سطح استان وشهرستان برای شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.
دکتر ناصری ضمن تشکر از شهرداری قاین که زمینی برای احداث ساختمان اداری مرکز رشد وفناوری قاین اهدا نموده است گفت: برای تکمیل این ساختمان ۳میلیارد تومان نیاز است که رایزنی های زیادی با خیرین برای آغاز به ساخت آن شده است وقطعا باید ۵۰درصد این اعتبارات فراهم شود تا بتوانیم مابقی را از محل اعتبارات دولتی تامین وپروژه را به بهره برداری برسانیم.
وی ادامه داد: تا کنون با تعدادی از خیرین صحبت شده است وقول هایی برای تکمیل وساخت این پروژه گرفته شده است.
ناصری در پایان گفت: در ۴ماه اول سال حدود ۶۰۰میلیون تومان از اعتبارات خود مرکز تسهیلات به کارآفرینان وایده پردازان پرداخت کرده ایم.
فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه دراین جلسه اظهارداشت:نفس ایجاد پارک های علم وفناوری وبه سمت دانش بنیان حرکت کردن یک کار بسیار عقلایی ودرست است که در دولت یازدهم تشکیل شد.
وی افزود:شرکت های دانش بنیان وپارک های علم وفناوری وظیفه دارند بستر مناسب ایده هایی که در افراد مختلف شکل میگیرد را در عالم واقع مهیا کنند.
فلاحتی بیان داشت:وظیفه ما معرفی وتبلیغ درخصوص ایده های شما ست ولی تنها نباید به امید ادارات ونهادهای شهرستان باشیم وباید کار خودرا گسترده کنیم وبا سایر شهرهای کشور ارتباط بگیریم.
وی درادامه گفت: در شهرستان قاینات سوله ها وساختمان های زیادی داریم که خاک می خورد واگر این سوله ها در اختیار شرکت های دانش بنیان واعضای مرکزرشد وفناوری قرارگیردقطعا مراکز بسیار خوبی برای اجرای ایده های افراد خواهد بود واستفاده بهینه ای نیز از این مراکز خواهد شد.
وی در خصوص ساختمان اداری مرکز گفت: با همکاری مرکز پارک فناوری استان وپیگیری های متعددی که انجام شده است امیدواریم هرچه سریع تر شاهد ساخت این مرکز نیز باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا