سیاسی

فعالیت۸۵روحانی در مساجد شهرستان قاین درماه رمضان

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین، حضور روحانی و مبلغ در مساجد و تکایا را امری ضروری دانست و گفت: ماه رمضان ماه تعبد، بندگی و خودسازی و تزکیه نفس در مقابل هواهای نفسانی است.
وی افزود: ماه رمضان فرصتی است تا بتوانیم توشه ای برای خود در آخرت مهیا کنیم
حجت‌الاسلام علیپور با بیان اینکه استقرار روحانی در روستاها زمینه ساز امور فرهنگی است گفت: ۸۵روحانی مستقر،طرح هجرت و مبلغین بومی و همچنین اعزامی از مشهد و قم درطول ماه مبارک رمضان برای نشر و توسعه و ترویج فرهنگ غنی معارف اسلامی و دینی در ماه مبارک رمضان فعالیت خواهند نمود.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین با اشاره به حضور مبلغین از حوزه های علمیه قم و مشهد وهمچنین روحانیون بومی شهرستان وحضور آنها در مساجد شهر و روستا در طول ماه مبارک رمضان گفت: محورهای سخنرانی این افراد تبیین جایگاه ولایت فقیه،آسیب های اجتماعی،سبک زندگی اسلامی،تبیین آسیب ماهواره،شبکه های اجتماعی اینترنتی و موبایلی و راههای مقابله با آن،زکات و… خواهد بود.
وی برگزاری نماز جماعت، برنامه های قرآنی، احکام، مسائل دینی و فرهنگی را از جمله برنامه هایی دانست که در ماه مبارک رمضان توسط این تعداد روحانی و با مشارکت گسترده مردم صورت می گیرد.
برگزاری ۵۰۰ جلسه قرآن در ماه مبارک رمضان در شهرستان قاین
حجت‌الاسلام علیپور از برگزاری بیش از ۵۰۰ جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.
وی اظهارداشت: ۱۴خانه و۳موسسه قرآنی در زمینه فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان در سطح ۱و۲برنامه های قرآنی خواهند داشت.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین با اشاره به اینکه ۵۰۰ جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان قاین برنامه جزء خوانی خواهند داشت گفت: ازاین تعداد ۱۸۰جلسه درشهر قاین برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام علیپورگفت: مراسم سی شب با قرآن با همکاری شورای شهر و شهرداری قاین، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، امسال در محل مزار امامزاده زید (ع) قاین برگزارخواهدشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا