سیاسی

فضای مجازی یکی از راههای نفوذ دشمن است

به گزارش نسیم قائن ، حجتالاسلام غلامرضا مرتضائینیا ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی زیرکوه اظهار داشت: دشمن شبانهروزی تلاش میکند و حتی به پیرمرد روستایی، داخل روستاها و خانوادههای شهدا هم نفوذ کرده است.
وی تصریح کرد: کمرنگ کردن ازدواج، کمرنگ کردن فرزندآوری و کمرنگ کردن اعتقادات از اهداف اصلی دشمن است و در این زمینهها باید هوشیار باشیم.
امام جمعه زیرکوه تاکید کرد: فضای مجازی یکی از راههای نفوذ دشمن است و همه باید همصدا در مورد فضای مجازی روشنگری کنیم.
مرتضائینیا ادامه داد: یکی از مسائلی که در شبکههای اجتماعی رخ میدهد نشانه گرفتن اعتقادات است بنابراین باید تدابیری برای تشویق و ترغیب افراد فعال و تاثیرگذار در فضای مجازی اندیشیده شود.
حجم انبوهی از پروندههای پلیس فتا را‌ انتشار تصاویر خصوصی تشکیل میدهد
فرمانده انتظامی شهرستان زیرکوه نیز فضای مجازی را هم فرصت و هم تهدید دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا از فرصتهای فضای مجازی نهایت استفاده را ببریم و از این فرصت در راستای بالا بردن آگاهیها استفاده کنیم.
جواد بخشی با بیان اینکه پروندههای زیادی در حوزه فضای مجازی در سطح کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سطح شهرستان زیرکوه اتفاقات کمتری در این زمینه رخ داده است.
فرمانده انتظامی زیرکوه افزود: امروز انتشار تصاویر خصوصی بسیاری از بانوان در فضای مجازی، تهدیدی برای زندگی و سلامت خانوادهها به شمار میرود که منجر به بسیاری از افسردگیها، طلاقها و فروپاشی بنیان خانوادهها میشود.
بخشی تصریح کرد: کاری که امروز ما باید انجام بدهیم آگاهسازی و روشنگری خانوادهها است که باید با برگزاری کارگاههای آموزشی صورت گیرد و این کار با وحدت و همدلی همه اعضا به سرانجام خواهد رسید.
وی با بیان اینکه پلیس آمادگی برگزاری کارگاههای آموزشی در مدارس را دارد، تاکید کرد: دشمن نهایت استفاده را از فضای مجازی انجام میدهد به طوری که در فتنه ۸۸ نیز بیشترین استفاده دشمن از شبکههای اینترنتی و فیسبوک بود.
کم‌رنگ کردن انتخابات و ایجاد روحیه یاس در جامعه از اهداف دشمنان است
فرماندار زیرکوه نیز در این جلسه به بررسی شبکههای اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: آن چیزی که ما باید در شهرستان توجه داشته باشیم این است که در حد امکانات آسیبهای شبکههای اجتماعی را کاهش دهیم.
حجتالله خانزاده افزود: در عرصه فضای مجازی اخبار به صورت سیال حرکت میکند و امکان توقف آن وجود ندارد و کاری که ما باید انجام بدهیم ترویج سبک زندگی سنتی و خود بازدارندگی در جامعه است.
ایجاد کمیته بررسی سایتها و شبکههای اجتماعی داخلی شهرستان، شناسایی وبلاگها و سایتهای تاثیرگذار در شهرستان، شناسنامهدار و ضابطهمند کردن سایتها و وبلاگهای فعال در سطح شهرستان، فعال کردن کانونهای فرهنگی هنری مساجد و فعال کردن مساجد از جمله پیشنهادات فرماندار شهرستان برای بهبود شرایط فرهنگی شهرستان بود.
در شهرستان زیرکوه از نفوذ فرهنگی مصون نیستیم.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه به ارائه گزارشی از برنامههای بسیج در مورد فضای مجازی و سایتهای خبری شهرستان پرداخت و تصریح کرد: حدود ۹۰۰ نفر وبلاگنویس فعال و ۵۰۰ نفر علاقهمند به بحث همکاری در راهاندازی سایت در سطح شهرستان شناسایی شدهاند و امیدواریم با کمک این افراد فضای فرهنگی شهرستان را توسعه دهیم.
حسین میری با بیان اینکه نفوذ فرهنگی مبتلا به ما نیز هست، گفت: مستنداتی وجود دارد که ما از نفوذ فرهنگی مصون نیستیم و نفوذ فرهنگی در شهرستان مرزی زیرکوه وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا