سیاسی

فضای مجازی، پناه مدیران اجرایی قاینات

به گزارش نسیم قائن ، این روزها به برکت گسترش رسانه های مجازی آنانی که جایی در فضای واقعی و عملکردی ندارند، پناهی در فضای مجازی ایجاد کرده اند تا ذهن و فکر جوانانی را که از واقعیت های میدانی اطلاع کمتری دارند، بکار گیرند و لشکری احساسی و هیجانی فراهم آورند .
این مقدمه؛ تجربه بسیاری از کاربران این فضای وارداتی است که پس از سال ها فعالیت هنوز فرسنگ ها با فرهنگ اسلامی – ایرانی و بومی – محلی مناطق مختلف کشور فاصله دارد و همچنان فضای یک طرفه بزن و در رو است .
ادعا هایی چون ضرورت افزایش آگاهی عمومی، مطالبه گری، شفافیت، مسئولیت پذیری و مشارکت نیز عمدتا از طرف مدیران اجرایی و البته قبل و بعد از مسئولیت در این فضا بسیار به چشم می خورد در حالی که حروف و کلمات در زمان مسئولیت شان قاصر از طرح این ادعا ها در فضای واقعی و عملکردی است و کسی حتی پاسخ ارباب رجوع آنان را بدون واسطه نمی دهد و اتاق های شیک و لوازم لوکس آن، مطالبه شهروندان را با چالش طرح و فراموشی مواجه می نماید.
بزرگواری از فرمانداران سابق قاین اخیرا در کانال سفیر امید سئوالات و در واقع شبهاتی را مطرح می نماید که پرداختن به آن خالی از لطف نیست.
ایشان در سئوالی از نماینده شهرستان مدعی عدم عمل به شعارهای انتخاباتی از سوی وی می شود و مصادیق عملی آنرا طلب می کند و در سئوالی دیگر دخالت نماینده در عزل فرماندار و معرفی فرماندار جدید را جای اشکال می آورد که خلاف قانون است و در دو سئوال بعدی با یادآوری مکاتبات فرمانداری و بر زمین ماندن پروژه های نیمه تمام، نماینده مردم را متهم به کم کاری می نماید که شاید در ظاهر مهم و به حق جلوه کند اما با اندکی تأمل در احوال این عزیز و نوع رابطه اش با نماینده فعلی و قبلی و عملکرد میدانی وی در طول چندین سال مسئولیت نماینده عالی دولت و مدیریت اجرایی شهرستان، خواننده خواهد دانست طرح این بهانه ها نه برای مردم و نه بخاطر توقف کارهاست بلکه مسئله ای شخصی است که در آن مردم بهانه طرح ناگفته های این بزرگوار قرار گرفته اند.
وی می داند بدلیل نگاه غالب سیاسی که در امور اجرایی شهرستان وجود دارد و تقریبا همه فرمانداران، نخبگان و نمایندگان ادوار مجلس در آن مقصر می باشند، دخالت کم و زیاد در معرفی فرماندار و امور اجرایی شهرستان است و ایشان نیز به اصرار و دخالت نماینده وقت منصوب گردیده اند که نوع ارتباط و تلاش های بسیار ایشان در فصل انتخابات و نیز ادامه این رابطه قوی مؤید این ادعاست، حتی بسیاری از مدیران اجرایی شهرستان در این دوره با لیست ستادهای انتخاباتی معرفی شدند، آنچنانکه این بیماری آموزش و پرورش شهرستان را به خاک سیاه نشاند .
شعارها و وعده های انتخاباتی نیز اینگونه سرنوشتی دارند زیرا اگر غیر این بود وعده های نمایندگان قبلی نباید بعنوان پروژه ها و کارهای نیمه تمام روی دست جناب ایشان می ماند و بعد از بارها قول و وعده در خصوص افتتاح فولاد، استخر امید، ورودی های شهر و استقرار ارتش در پادگان و … ناتوان می ماند .
مکاتبات مورد ادعا در این یادداشت که هیچگاه در جلسات رسمی و غیر رسمی و نشست های مطبوعاتی مورد اشاره و استناد قرار نگرفته اند نیز نمونه ای از رفع تکلیف در دوره فراغت از مسئولیت است و قابل استناد و استفاده نمی تواند قرار گیرد زیر هیچگاه اطلاع رسانی رسمی برای آن صورت نگرفته و هیچگاه مرهمی بر زخم مردم نبوده است زیرا اگر غیر این بود قبل از انتخاب نماینده و عزل ایشان مردم باید خروجی آن را بر وضعیت معیشت، اشتغال و ارتقای جایگاه گردشگری و محصولات استراتژیک شهرستان که به نام دیگران ثبت و برند گرفت را می دیدند و نه از زبان یک مدیر اجرایی افسوس و کم کاری می شنیدند!
فرماندار چندین ساله شهرستان که از قضا تربیت شده نهاد امنیتی نیز می باشد و اشراف کامل به دلایل طولانی شدن عمر پروژه های شهرستان و ضعف مدیریت اجرایی دارد در یادداشت خود پروژ هایی را مورد اشاره قرار می دهد که عمر آنها حداقل ۵ تا ۱۰ سال با وعده های نماینده فعلی فاصله دارد و بعضا از سابقه افتتاح و وعده افتتاح از جانب وی و نمایندگان قبلی برخوردار است و جوانانی که وعده اشتغال در این پروژه ها و امیدوار به کار و زندگی در آنها بودند، امروز فرزندانشان جویای کار و آرزومند حرکتی هستند.
و در پایان باید گفت جناب … شما در نشست های مطبوعاتی هرگز نسبت به آینده فولاد، بیمارستان دوم، انتقال آب آهنگران و پادگان و . . . خوش بین نبودید و در مورد جاده مرگ چند ده ساله محور قاین- بیرجند حتی ادامه کار کمربندی و میدان ورودی شهر قاین را تعطیل کردید ولی در عین حال کاری از پیش نبردید پس چه انتظاری از نماینده ای که مدیران اجرایی حوزه مأموریت وی -همچون شما- هر یک سازی می نوازند و همه امور را با عینک سیاست می نگرند و هر شب نیز خواب هایی برای فتح این کرسی می بینند، دارید .
آیا می دانید فضایی که شما به آن پناه برده اید، همچنین؛ فرصتی را فراهم آورده تا بزرگوار دیگری که سیاسی ترین کارنامه اجرایی در عزل و نصب های مدیریت آموزشگاهی و آموزشی و خویشاوندی را در کارنامه دارد در این کانال خاص، داد از آموزش و پرورش سر دهد و خسارت و خسرانی را که خود باعث آن است را مطالبه مردم معرفی نماید .
شما بیش از دیگران عملکرد این مدیر سیاسی که ستادهای انتخاباتی گرایش های مختلفی را در شهرستان پرسه زده و نوع رابطه و تعامل وی با جامعه فرهنگیان، شورای آموزش و پرورش، خیرین مدرسه ساز و مدیریت اجرایی شهرستان را مطلع اید و خوب می دانید تنها دوره ای در آموزش و پرورش که هیچ تدبیری در احیای دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم سابق)، توسعه آموزش و پرورش، آسیب های اجتماعی و دانش آموزی، تأمین فضای آموزشی، افزایش کمی و کیفی نیرو، شایسته سالاری و بزرگداشت تجربیات موفق در آن صورت نگرفت، دوره مسئولیت نسبتا طولانی و شاید بیش از ده – پانزده ساله این بزرگوار است که به مانند شما به فضای مجازی روی آورده است، چرا؟
پس مشخص است که این حرف ها و ادعاهای بی اساس جایی جز حاشیه امن فضای مجازی و شعاری ندارند و شهروندان و جوانان مستعد شهرستان طرح اینگونه مسائل را با مطالعه و تحقیق دنبال خواهند کرد و همچنان وعده ها و ادعاها را بر عمل و کارنامه عملکردی عرضه و سند هرگونه تصمیم و اظهار نظر قرار خواهند داد. ان شاء الله
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا