سیاسی

فرهنگ اهل بیت(ع) بهترین پناهگاه برای نجات از انحرافات است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، آیت الله محسن کازرونی در سلسله سخنرانی های رواق امام خمینی(ره) ویژه دهه آخر صفر در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) به بیان جایگاه سیره اهل بیت(ع) پرداخت و اظهارکرد: اولیاء الهی از طرف خداوند متعال فرستاده شدند تا مردم را هدایت کنند و به کمال برسانند.
وی با اشاره به اینکه قرآن و اهل بیت(ع) چراغ راه زندگی انسان‌ها هستند، افزود: ائمه اطهار(ع) با تفسیر و تبیین صحیح از آموزه های دینی و جلوگیری از کج اندیشی‌های منحرفان، نقش مؤثری را در حفظ و بقاء تعالیم دین اسلام ایفا کردند.
کازرونی تصریح کرد: آموزه‌های پیامبر(ص) و اهل بیتشان از هرگونه خطا و اشتباه به دور است، لذا فرهنگ اهل بیت(ع) بهترین پناهگاه برای نجات از انحرافات است.
این خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه مهمترین اهداف آموزه های دینی هدایت انسان‌ها و رساندن به مقام انسانیت، مقام خلیفه الهی و کمال مطلوب است، گفت: انسان برای رسیدن به قله کمال نیازمند پشتوانه های قوی همچون اولیای الهی است.
وی با اشاره به اینکه نظامی که خداوند برای انسان مقدر کرده در فرهنگ قرآن با عنوان اسلام بیان شده است، گفت: حضرت حق در طول تاریخ بشریت، دین اسلام به معنای عام یعنی تسلیم بودن در برابر خدای سبحان را در قالب های متناسب با هر عصر و زمانی به واسطه انبیاء به مردم ابلاغ کرده است.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا