سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش از تأسیس پادگان در شهرستان های نهبندان و قاین خبر داد

به گزارش نسیم قائن به نقل از نسیم،امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشسست خبری با خبرنگاران با اشاره به برگزاری رزمایش ۲۹ فروردین ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور با بیان اینکه این رزمایش در تهران در جوار مرقد امام و با حضور یگان‌های پیاده، موتوری، هلیکوپتری و همچنین جنگنده‌ها گفت: یگان‌های دریایی ما نیز در سواحل رزمایش را برگزار خواهند کرد.
وی از دیگر برنامه‌های هفته ارتش را دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری مسابقات ورزشی، دیدار با وابستگان نظامی و اجرای صبحگاه ویژه مشترک در تهران و کرمان بر شمرد.
وی همچنین دیگر برنامه هفته ارتش را رونمایی از تجهیزات جدید ارتش جمهوری اسلامی در حوزه‌های زمینی، دریایی و هوایی اظهار داشت.
پوردستان خاطرنشان کرد: در روز چهارشنبه ۲۶ فروردین در سازمان جهاد خودکفایی ارتش برای اولین برخی از تجهیزات نیروی زمینی رونمایی می‌شود که عبارتند از:
۱٫ تانک چرخ‌دار که اولین بار در کشور توسط سازمان جهاد خودکفایی با کالیبر ۹۰ میلی‌متری و ۴ خدمه تولید شده.
۲٫ رباط مسلح ۴ در ۴ قابل کنترل از راه دور با قابلیت برنامه‌ریزی برای عملیات‌های شناسایی رزمی با قابلیت حمل ۶۰۰ کیلوگرم تجهیزات رزمی شناسایی و سلاح‌های اجتماعی یا دو موشک ضد زره.
۳٫ خودروی شنی‌دار فوق سبک برای اولین بار در کشور با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در زمین‌های عارضه‌دار و ۱۳۰ کیلومتر در جاده‌های شوسته با سلاح ۱۲/۷ میلی‌متری با یک سرنشین.
۴٫ تفنگ تک‌تیرانداز ۲۳ میلی‌متری با برد بسیار خوب با قابلیت عبور از جلیقه‌های ضد گلوله دشمن و همچنین با قابلیت مقابله با بالگردها با کادر ۳ نفره.
۵٫ تولید محدود سلاح تک تیرانداز شاهد با خشاب ۱۰ تیری که البته این سلاح قبلاً رونمایی شده بود ولی اکنون به تولید رسیده.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به موضوع جا به جایی پادگان‌ها با بیان اینکه این موضوع یکی از کارهای بسیار خوبی است که در ارتش در حال انجام است گفت: از آنجایی که هیچ ردیف بودجه‌ای برای موضوع جا به جایی پادگان‌ها در نظر گرفته نشده است گفت: ارتش با فروش پادگان‌های قدیمی و با استفاده از درآمدی که از این راه حاصل می‌شود اقدام به ساخت خانه‌های سازمانی و پادگان‌های جدید در خارج از شهر است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون چهار پادگان در تهران تخلیه شده و در اختیار شهرداری قرار گرفته است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: پادگان‌هایی در زاهدان، تبریز، مشهد، بجنورد واگذار شده و همچنین پادگان‌هایی در کهنوج، سیرجان، قائن، نهبندان در حال تأسیس است.
امیر پوردستان از دولت یازدهم درخواست کرد با توجه به اینکه امسال سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شده است دولت حمایت بیشتری از ارتش انجام دهد تا این یگان بتواند ار ادامه رهنمودهای فرماندهی کل قوا به وظایف خود عمل کند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در واکنش به پرسش خبرنگاری در خصوص تهدید مرزهای جنوب شرقی کشور از سوی نیروهای تکفیری خاطرنشان کرد: اتفاقات افتاده در مرزهای جنوب شرقی کشور از سوی گروهک‌های تکفیری را خیلی تهدید نظامی نمی‌دانیم البته در این زمینه اگر نیازی به همراهی نیروی حاصل شود در کنار برادران سپاه خواهیم بود.
امیر پوردستان همچنین تهدید آب در منطقه را یکی از تهدیدهای متصور برای ایران در آینده برشمرد و در این خوص متفکر بعد از جنگ نفت جنگ آب را در منطقه پیش رو داریم که البته ما برای تهدیدهایی که در آینده در منطقه پیش خواهد آمد ببرنامه‌ریزی‌های خوب داریم.
وی با اشاره به پراکندگی عملکرد نیروی زمینی ارتش در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: امروز ارتش در همه زمینه‌ها فعال است که به عنوان مثال وقتی در استان گلستان یک آتش‌سوزی پیش می‌آید اولین شخصی که با وی تماس حاصل می‌شود فرمانده نیروی زمینی استان خواهد بود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به عملکرد مثمر ثمر نیروهای تحت امرش در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در حوزه امداد و نجات اشاره کرد و گفت: در حوزه امداد و نجات نیز تفاهم‌نامه‌های خوبی امضاء کرده‌ایم و بر مبنای همین تفاهم‌نامه‌ها بالگردهای نیروی زمینی در اختیار مدیریت بحران قرار دارد.
پوردستان در ادامه یادآور شد: یکی از کارهایی که در رزمایش جنوب غرب انجام دادیم انتقال و جا به جایی نیروها توسط بالگردها بوده است.
امیر پوردستان ضمن اشاره به رونمایی از تفنگ تک‌تیرانداز ۲۳ میلی‌متری در سال جاری این رونمایی را کار بسیار وسیعی خواند و عنوان کرد تلاش می‌کنیم منطبق با تهدیدات، ظرفیت‌های دفاعی خود را ارتقا دهیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از پاسخ به سئوال خبرنگاران در نشست خبری امروز خود به استفاده نیروهای تحت به قابلیت طهبادهای جنگی نیز اشاره کرد و گفت: حوزه طهبادها حوزه‌ای است که رشد خوبی در صنعت دفاعی داشته است.
وی با بیان اینکه در رزمایش جنوب غرب طهباد انتحاری را تست کردیم افزود: این طهباد دست بلند نیروی زمینی محسوب می‌شود.
پوردستان در مورد ارتقاء توانمندی نظامی در حوزه طهبادها نیز اظهار داشت: در سال آینده طهبادهای نیروی زمینی به راکت و موشک مجهز خواهند شد و در کل باید بگویم کارهای خوبی جهت ارتقاء برد طهبادها صورت گرفته است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: موشک دهلاویه یکی از تولیدات مشترک صنعت و نیروی زمینی که در رزمایش محمد رسول الله جنوب شرق کشور مورد آزمایش و تست قرار گرفت.
وی به تست تانک چرخ‌دار نیز اشاره کرد و گفت: این تانک نیز به کمک مهندسان نیروی زمینی به روز رسانی خواهد شد و اگر نیاز باشد از پتانسیل صنعت دفاعی در پروژه‌های خود بهره خواهیم برد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش پایانی سخنانش به تجاوز عربستان به یمن اشاره و تاکید کرد: تجاوزگرانی که یمن را مورد حمله خود قرار داده‌اند در تجاوزشان ناکام خواهند ماند چرا که ملت یمن از بنیه‌های ایمانی مستحکم برخودار است.
وی در همین راستان حرکت‌های نظامی عربستان در یمن را ناپسند خواند و اظهار داشت به عنوان یک نظامی به ارتش عربستان توصیه می‌کنم از این حرکت‌ها دست بردارند تا که قطعاً به سختی شکست خواهند خورد.
فرمانده نیرویزمینی ارتش در پایان تصریح کرد: هنوز گلوله‌ای به سمت عربستان شلیک نشده آثار شکست در آنها ظاهر شده وای به روزی که چند ترقه به سمت عربستان روانه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا