سیاسی

فتنه ۸۸ جزء خطوط قرمز نظام بوده و هنوز کهنه نشده است

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در همایش فرماندهان سراسر کشور با بیان اینکه باید با مردم دوستانه برخورد کنیم چراکه هر کدام از ما با یک شهروند عادی یکسان هستیم اظهار کرد: پست ها و شغل ها نباید ما را از خود غافل کند.
وی با اشاره به مسئله فتنه سال ۸۸ تاکید کرد: این موضوع مسئله روز جامعه است. رهبر معظم انقلاب فرمودند فتنه ۸۸ خط قرمز است و کهنه نشده است و نباید فراموش شود. شما باید از دیدگاه رهبری به این مسئله نگاه کنید.
دبیر شورای نگهبان ادامه داد: این مسئله براندازی بود و باید این موضوع را باور کنید و مسئله این بود که نظام اسلامی نباید باشد. نظام اسلامی ضربه بزرگی به آمریکایی ها زده است و مسئله این بود که می خواستند از ضربه ای که به آنها وارد شده است انتقام بگیرند. امروز هم دنبال این سیاست هستند و سیاست های آنها به صورت ۵۰ ساله تدوین و تنظیم می شود.
آیت الله جنتی تاکید کرد: دشمنان در هر مرحله ای که شکست بخورند سراغ مرحله دیگری می‌روند.
وی با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ مرحله بعدی فتنه ۷۸ بود تصریح کرد: همان هدفی را که در سال ۷۸ مدنظر داشتند را در سال ۸۸ تعقیب کردند گفتند اگر انتخابات را باطل کنید می توانیم هرکسی را که خواستیم کنار بزنیم.
دبیر شورای نگهبان خطاب به فرمانداران گفت: باید شما مسئولین این را باور کنید چراکه این سیاست ادامه دارد.
آیت الله جنتی ادامه داد: مسئله دیگر ما این است که امروز برخی فتنه گران برخی مقامات را اشغال می کنند و کسانی که به آنها پست می دهند باید در روز قیامت پاسخگو باشند. فتنه گران می خواهند به این صورت در همه جا حضور داشته باشند.
وی مسئله هسته ای را برای دشمنان در مسیر براندازی ارزیابی کرد و گفت: مسئله آنها این است که می‌خواهند توافق هسته ای را در چارچوب مقاصد خود اعمال کنند و ما را تسلیم کنند و این طور نیست که تحریم ها را بردارند و دیگر در امور داخلی ما دخالتی نکنند، بلکه می خواهند بعد از آن به نام حقوق بشر هر بلایی که خواستند بر سر ما بیاورند.
دبیر شورای نگهبان افزود: آنها بهشتی، رجایی و مطهری را کشتند و در نماز جمعه انفجار ایجاد کردند و بسیاری را به شهادت رساندند باید بدانید که با چه کسانی طرف هستید. اینها به نام داعش آدم می سوزانند و بچه ها را می کشند، اینها می خواهند دوباره بر این کشور مسلط شوند.
آیت الله جنتی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند من اجازه نمی دهند آنها وارد مراکز نظامی بشوند گفت: هنوز مذاکرات به هیچ جایی نرسیده است می خواهند از قدرت نظامی ما سر در بیاورند که یک وقت ما اسرائیل را نزنیم. می گویند می خواهیم با دانشمندان هسته ای مصاحبه کنیم تا بتوانند سایر دانشمندان هسته ای ما را نیز ترور کنند.
وی با اشاره به مسئله مقاومت و اقتصادی مقاومتی، راه چاره نجات کشور را منحصرا اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید اول آب و نان خودمان را تامین کنیم و بعد از آن دیگر کسی نمی تواند به ما زور بگوید. باید بودجه خود را از نفت جدا کنیم چراکه آنها می خواهند با نفت هر بلایی که خواستند سر ما بیاورند اما متاسفانه عده ای این موضوع به باورشان نمی آید.
دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: علت اینکه برخی به این میدان نیامدند این بود که باور نکردند و معتقد بودند امکان عملی شدن آن وجود ندارد و معتقدند مردم تحمل نمی کنند اما این اشتباه است.
آیت الله جنتی با اشاره به بحث انتخابات مجلس و خبرگان رهبری گفت: اول اینکه دولت و وزارت کشور نمی تواند به یک جریان گرایش داشته باشد و هر چه می خواهد انجام دهد بلکه باید وظیفه قانونی خود را عمل کند.
وی تاکید کرد: من متاسفم که برخی مقامات گرایش های حزبی خود را مخفی نمی کنند و می گویند ما عضو فلان حزب هستیم و آیا می شود این افراد به نفع فلان حزب کار نکنند. شما باورتان می شود؟
دانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا