سیاسی

فتنه ۸۸چهره واقعی برخی از افراد را به مردم نشان داد/۹دی روز بصیرت ملت ایران

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که ۹دی ماه روز بصیرت ملت ایران است گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید ” قدجاءکم من ربکم بصائر و من بصر فلها و من عمی فعلیها” همانا از سوى پروردگارتان، مایه هاى بینش و بصیرت، (کتب آسمانى و دلائل روشن) براى شما آمده است
وی افزود: بهترین نسخه برای انقلاب اسلامی بصیرت که در قرآن هم به آن اشاره شده است وباید چشم و گوش خود را باز کرد و به درستی و با بصیرت رفتار کرد.
آیت الله اصفهانی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص اتفاقات سال ۸۸گفت:رهبر عظیم الشان در فرمایشی فرمودند : فتنه ۸۸ یک رزمایش عظیم برای نظام جمهوری اسلامی بود.
امام جمعه قاین افزود: فتنه ۸۸،فتنه ای بود که برآمده از نقشه ها و برنامه ریزی های کلان دشمنان نظام در داخل و خارج کشوربود و هدفشان نابودی کلیت نظام و بالاخص ولایت فقیه بود.
وی گفت:عده ای می خواستند با گمراه کردن مردم آنان را در مقابل نظام قرار دهند اما به حول و قوه الهی وباراهنمایی های مقام معظم رهبری ،مردم بصیرایران با گذشت بیش از۳۷سال از انقلاب همچنان به انقلاب و ولایت فقیه وفادارهستندواین پایبندی و وفاداری رابارها در صحنه های انقلاب ثابت کردند.
امام جمعه قاین درادامه اظهارداشت:رهبر معظم انقلاب حداقل یک سال قبل از انتخابات به صراحت این وقایع را پیش بینی کرده بودند و به مسئولان امر گوشزد کرده بودند.
آیت الله اصفهانی افزود: این فتنه اگرچه برای نظام هزینه های زیادی داشت اما باعث شد زوایای مختلف کینه و دشمنی دشمنان نظام روشن شود.
وی ابیان داشت: حوادث سال۸۸باعث شد که خیلی ها در این انقلاب محک بخورند و چهره واقعیشان برای مردم روشن شود.
امام جمعه قاین با اشاره به نقش رهبری در تمام عرصه های انقلاب اسلامی گفت:اگر تا این زمان کشورمان می تواند در دنیا با افتخار سربلند کند و دارای اقتدار باشد به واسطه وجود رهبری مدبر و کاردان است.
وی افزود: نقش مؤثر رهبری عظیم الشان در جریان پایان دادن به غائله فتنه ۸۸ و مدیریت این بحران بزرگ مثال زدنی است و اکنون پس از گذشت ۷ سال از آن جریان بیش از پیش نقش رهبری هویدا می شودو به اذعان دوست و دشمن تنها شخص دارای قدرت ملی و جایگاه مردمی هستند که می توانند هماهنگی لازم بین دستگاه های اجرایی کشور برقرار کنند و اگر تدبیر ایشان در مدیریت فتنه ۸۸ نبود و سخنان روشنگرانه ایشان در خطبه های نماز جمعه نبود معلوم نبود این واقعه راه به کجا می برد.
آیت الله اصفهانی در پایان افزود: اگرچه ما ۲۲ بهمن را روز پیروزی انقلاب اسلامی می دانیم امادر۹ دی ۸۸ جمهوری اسلامی برای همیشه پیروز شدو لذا باید با حفظ وحدت حول محور ولایت فقیه روز به روز بر اقتدار خود بیافزاییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا