سیاسی

فتح حلب عیدی بزرگ مسلمانان در ایام هفته وحدت

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت:تقوای الهی را پیشه کنید که بهترین توشه در فردای قیامت تقوی وپرهیزگاری است.
وی بااشاره به ولادت با سعادت حضرت محمد(ص)وامام جعفرصادق(ع)گفت: پیغمبر اکرم (ص)یکی از بزرگترین انبیاء الهی مابودند وتمام طول عمر ایشان پربرکت وسرشار از معجزه بود وعطوفت ومهربانی دراین پیغمبر اسلام زبانزد بود وحال ما که خودرا تابع پیغمبرو رسول خدا می دانیم بایدرفتار ماهم تا حدودی شبیه این پیغمبر(ص)باشد .
آیت الله اصفهانی با اشاره به ظلم وستم هایی که در این دنیاتوسط افرادی که خودرا مسلمان می دانند وکشتارهایی که انجام می دهند،گفت: آیا پیغمبر ما همچین رفتاری با مومنین داشته اند؟ حال شما می گویید ماتابع پیغمبر هستیم .آیا عطوفت ومهربانی پیامبر را هم دارید؟
وی افزود: مسلمان واقعی کسی است که رفتار رسولش را هم در پیش بگیردتا همه مردم دنیا به سمت اسلام روی آورند نه اینکه وحشت وکشتار را با نام مسلمانی در بین مردم راه بیاندازید.
امام جمعه قاین گفت: قرآن بزرگترین معجزه پیامبر اکرم(ص)است وامام جعفرصادق(ع)نظیر معجزه پیغمبر اسلام را دارد که حدود۳۰هزار حدیث وروایت در کتب شیعه واهل سنت است .
خطیب جمعه قاین بااشاره به پیروزی های جبهه های مقاومت در شهر حلب سوریه گفت: این پیروزی که در ایام هفته وحدت واقع شده است یک عیدی بزرگ به مسلمانان وشیعیان است.
وی افزود: شهر حلب حدود۴سال است به دست دشمنان وکفار افتاده بودکه به همت جبهه مقاومت اسلامی که نیروهایی از کشورهای مسلمان عراق،ایران،سوریه،لبنان،پاکستان،افغانستان و.. این شهر از دست کفار که با حمایت آمریکا ووهابیت به مردم بی گناه سوریه حمله کرده بودند نجات یافت.
امام جمعه قاین گفت: هدف اصلی آنها نابودی حرمین شریفین است وجنگ با کفار هم مرز ندارد وهمه کشورهای مسلمان باید از حرم ائمه دفاع کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا