سیاسی

فایناس ۲۹۰ میلیون یورویی فولاد قائنات عملیاتی شد

به گزارش نسیم قائن ، نعمت‌الله حقیقی صبح یکشنبه در گفتگو با مهر، اظهارکرد: برای بررسی مشکلات کارخانه فولاد قائنات جلسات زیادی با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته‌ایم که برای اختصاص اعتبار به این پروژه فایناس چین مطرح شده است.
وی با بیان اینکه امید است با گشایش این اعتبار بخش احیای این پروژه هرچه سریعتر به اتمام برسد، تصریح کرد: اعتبار این پروژه براساس پیشرفت فیزیکی اختصاص خواهد یافت.
حقیقی با اشاره به مشکلات کارخانه قند قهستان نیز گفت: هیئت مدیره کارخانه قند قهستان تمایلی به رفع مشکلات پروژه ندارند و با وجود برگزاری چند جلسه در راستای رفع مشکلات این پروژه اقدامی انجام نداده‌اند.
معدن راه رسیدن به توسعه صنعتی خراسان جنوبی
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در خصوص سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در این پروژه نیز گفت: تاکنون اقدامی از طرف بنیاد برکت برای سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام نشده است.
حقیقی ادامه داد: بنیاد برکت تاکنون در پروژه سیمان باقران و کانسرام طبس نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام و در بقیه واحدهای تولیدی استان مشارکتی نداشته است.
وی تصریح کرد: سرمایه‌گذار پروژه فولاد بیرجند نیز برای دریافت زمین و اخذ مجوز اقدام کرده که با هماهنگی‌های انجام شده به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده تا در اسرع وقت نسبت به صدور مجور این پروژه اقدام کنند.
حقیقی افزود: مقرر شده که مواد اولیه این پروژه از معادن سینگال خراسان رضوی توسط سرمایه‌گذار تامین شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به چالش‌ها و قابلیت‌های استان در بخش سرمایه‌گذاری یادآور شد: بسترهای زیرساختی مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار در استان وجود ندارد و معدن راه رسیدن به توسعه صنعتی استان خراسان جنوبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا