سیاسی

غفلت متولیان مجتمع مسکونی ،کودکان قاین رادست به کارکرد+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، تبدیل کردن امر حفاظت از محیط زیست به یک باور ذهنی و عادت تنها راهی است که در نهایت به حفظ محیط زیست می انجامد.
بهترین زمان برای ایجاد چنین باوری نیز از دوران کودکی است. در این زمینه مهدهای کودک ومدارس نقش حیاتی دارند .
یکی از برنامه های آموزشی مهد های کودک ومدارس بحث پاکیزگی محیط زیست وزندگی انسان است وقطعا وقتی آموزشی داده می شودانتظار است که این آموزش ها در زندگی روزمره افراد عملیاتی شود.
مهد کوثر ولایت در طبقه تحتانی مجتمع تجاری غدیرقاین قرار دارد وکودکان علی رغم آموزش هایی که در خصوص پاکیزگی محیط زندگی خود فراگرفته اند با محیط تمیزی در اطراف مهد خود مواجه نیستند که با توجه به تماس های مدیران مهد با شهرداری ،مسئول مربوطه مدعی بوده است که این مجتمع به صورت هیئت مدیره ای است وتمیزکاری آن به شهرداری مربوط نیست وبرعهده هیئت مدیره است.
هرچند این مربی مهد گفت: در حین اجرای برنامه ای که برای کودکان تدارک دیده بودیم تعدادی از نیروهای شهرداری در همان روز به محل مراجعه کردند اما ای کاش این مکان هم متولی خاص خودرا داشت ومردم هم دراین زمینه همکاری می کردند وحداقل از ریختن آشغال در محل زندگی خود ،خود داری می کردند.
مربی مهد کوثر ولایت گفت: با توجه به این موضوع تصمیم گرفتیم تا در یک برنامه آموزشی وبه صورت عملی نسبت به پاکیزگی اطراف مهد با همکاری کودکان اقدام کنیم ولذا برنامه ای را تدارک دیده و پاک سازی اطراف مهدرا با کمک کودکان انجام دادیم تا علاوه برآموزش عملی تلنگری برمسئولین مجتمع برای پاکیزگی شهر باشد.
اگرچه کودکان این مهد دراین روز برای پاکیزگی محیط زندگی خود این اقدام خود جوش را انجام دادند اما نیاز است که مسئولین واعضای هیئت مدیره این مجتمع مسکونی وتجاری یک فکر اساسی برای نظافت مجتمع داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا