سیاسی

غفلت از مبانی اعتقادی سقوط فرهنگی است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در آیین بازگشایی مدارس که در دبیرستان ریحانه النبی قاین با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: دانش آموزان با استفاده از دو بال تهذیب نفس و تعلیم می توانند در آسمان علم و عرفان پرواز کنند.
وی تکیه بر این دوعامل را زمینه ساز سعادت دانست و با اشاره به حادثه تروریستی اهواز ادامه داد: امروز دشمنان و ایادی مزدورو تجزیه طلبشان در منطقه و حتی داخل کشور از رشد علمی و دانایی فرزندان این خطه عصبانی ناراحت هستند واز این رو یک روز با ترور دانشمندان و یک روز با به رگبار بستن مردم بی گناهی که برای تماشای دستاورد های غیور مردان خود در عرصه دفاعی آمده اند، خشم و عصبانیت شان را نشان می دهند.
امام جمعه قاین گفت: بهترین وسیله ای که می تواند حرف حق ما را در دنیا به کرسی بنشاند این است که به پشتوانه علم ودانش باشد زیرا استکبار شرق و غرب به پشتوانه پیشرفت علوم تجربی حرف باطل خود را در جامعه ما رایج کرده اند و اگر پیشرفت علمی آنها نبود حرفهای باطلشان جایگاهی نداشت.
حجت الاسلام رحمانی گفت: در شرایطی که دشمنان قسم خورده اسلام و بشریت با تمام قوا به جنگ اسلام و انقلاب اسلامی برخواسته است افتادن در دام های ضد فرهنگی و غفلت از مبانی اعتقادی زمینه ساز سقوط فرهنگی است.
خطیب جمعه قاین فساد عالِم را زمینه ساز فساد عالَم دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: مهم ترین وظیفه شما در شرایط کنونی تحصیل، تهذیب و رسیدن به مکارم اخلاق درسنگر تعلیم و تربیت است.
محمد کریمی فرماندار قاین نیزدر این جلسه با اشاره به فرمایشی از پیامبر اعظم(ص) که می فرمایند در اهمیت علم ودانش همین بش که اگر باسواد نباشی باید بندگی کنی و این زیبنده هر کسی نیست اشاره کرد و گفت: تعالی و توسعه اموزش و پرورش مورد توجه ما بوده است ودراین راستان در سطح شهرستان برنامه های خوبی در جهت استقبال از ماه مهر برداشته شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا