سیاسی

غربت خبرنگاران در قربت مسئولین!

به گزارش نسیم قائن ، خبرنگار با جوشش و پویش اخبار و اطلاعات و تلاش برای اطلاع رسانی و آگاهی زنده است و با فرهنگ سازی و خبر رسانی در عرصۀ رسانه و تحول در افکار عمومی، حیاتی دوباره می یابد.
خبرنگار در گرما و سرما و در آرامش و شورش و در هر جا و هر مکانی در راستای تکالیف حرفه ای خویش حضور یافته و نقش آفرین است.
حرفه‌ای که شب و روز ندارد، عصر ارتباطات به او نیاز وافر دارد، در اطلاع رسانی نقشش انکارشدنی نیست، باید همواره در پی خبر باشد و با خبر، باید با قبول خطر‌های فراوان، از مرزها نیز گذر کرده و به واقع «خبرنگاری» کند.
۱۷ مرداد به یاد «محمود صارمی» خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در سال ۱۳۷۷ به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران از جمله سردارشهید ناصری از شهدای شهرستان قاین ،در مزار شریف افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید، به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد.
روزی که در تقویم به نام روز خبرنگاری نامگذاری شده است درصورتی که برای یک خبرنگار هر روز “روز خبرنگار”است .
روز گذشته در شهرستان قاین جلسه ای با عنوان تجلیل از خبرنگاران در سالن فرهنگ وارشاد اسلامی قاین برگزار شد .
جلسه ای که درآن خبرنگاران میزبان بودند وبازهم غربت ومظلومیت خبرنگاران در قربت مسئولین حس شد.
مسئولینی که همه به این جلسه دعوت شده بودند اما دریغ از حضورشان .
اگرچه عده ای آمده بودند ومایه دلگرمی خبرنگاران شده بودند اماحضور مسئولین به احترام آنهایی که شب وروز ندارند می توانست قوت قلبی برای عرصه خبر وخبر رسانی درشهرستان باشد.
جلسه غریب تجلیل از خبرنگاران در قاین حتی به سخنان فرماندار ونماینده شهرستان هم کشیده شد واز عدم حضور مسئولین وبی توجهی به این فعالان عرصه خبری گلایه مند بودند.
در پایان باید گفت:خبرنگاری یعنی با مردم بودن و همه جا صدای مردم بودن …. اما حرفه ای که صدای خودش حتی درروزی که به نام او نامگذاری شده است به گوش مردم ومسئولین نرسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا