سیاسی

غدیرخم روز تحکیم بیعت با ولایت است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم گفت:همان گونه که واقعه عاشورا زنده است غدیر خم هم باید زنده شود.
وی با بیان اینکه غدیر روز تحکیم بیعت با ولایت است افزود : زنده نگه داشتن غدیرتنها به چراغانی نیست واین واقعه بزرگ روش تبعیت از ولی را می خواهد به ما بیاموزدولذاباید درهمه اعصار جاری و ساری باشد.
امام جمعه اسفدن در ادامه به ۳۱ شهریور ماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق به ایران اسلامی اشاره کردو بیان داشت:دفاع مقدس یکی از از فرازهای بسیار درخشان انقلاب اسلامی ایران است که به عنوان سند افتخار این ملت برای همیشه در اوج باقی خواهد ماند.
حجت الاسلام عبدالهی گفت:۳۱ شهریور ماه یاد آور استقامت دلیر مردان ایران اسلامی در دفاع مقدس است که ملت در آن دوران با همه وجود در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی رادر دست دشمن نگذاشتند.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می کنند افزود: دشمنان یک روز با جنگ سخت ،یک روز با تحریم اقتصادی و امروز هم با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی می خواهند دستاوردهای دفاع مقدس را از ما بگیرند.
حجت الاسلام عبدالهی اظهار داشت :باید در این ایام رشادتها و ایثارگری های دوران دفاع مقدس را بیان کنیم تا جوانانی که در آن زمان حضور نداشتند بتوانند بنحو احسن آن ایام را درک کنند و به گذشته خود افتخار کنند و بدانند که در جنگ با تمام بدی هایش ما توانستیم درس اعتماد و خود باوری ؛ایثار و فداکاری ،توکل به خدا و استقامت تا پیروزی را بدست آوریم و ابهت شرق و غرب را بشکنیم.
خطیب جمعه اسفدن با توجه به آغازسال تحصیلی جدید تاکید کرد: متولیان فرهنگی دانش آموزان را با فرهنگ هشت سال دفاع مقدس آشنا کنندتا بدانند آن کسانی که دم از حقوق بشر و آزادی می زنند در دوران دفاع مقدس با تمام توان به صدام جنایتکار کمک کردند که در راس آنها آمریکا و اسرائیل و دست نشانده آنها در منطقه بودند که بعدا به خیانت خود اعتراف کردند.
وی گفت : این باید درس عبرتی باشد برای خاندان کثیف وهابی و بحرین که از رفیق شفیق خود صدام درس عبرت بگیرند و بدانند که ما از جنگ ۸ ساله آموختیم که در سخترین شرایط و کمبودها اگر ایمان به خدا و اعتماد به جوانان باشد پیروز میدان بوده و خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا