سیاسی

عید فطر روز وحدت وظهور برادری درجغرافیای اسلام/ دشمن به دنبال تضعیف نظام است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های نماز عید فطر ضمن تبریک این روز به همه مسلمانان گفت: یک ماه میزبانی و مهمانداری خداوند را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم که اجر وپاداش این ماه از سوی خداوند به همه عنایت شود.
وی درادامه با تاکید بر پرداخت زکات فطریه، آن را یکی از وظایف مهم اجتماعی و دینی دانست و گفت: پرداخت فطریه نوعی تضمین و تامین حیات انسانی است .
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: روز عید فطر ،روز وحدت و ظهور برادری در تمام جغرافیای اسلام است .
وی افزود: نقطه مشترک بین همه مذاهب اسلامی این است که در روز عید فطر در امروز ویا فردا با توجه به اختلاف افق های جغرافیایی نماز باشکوه عید فطر و راز و نیاز با خدا را در همه جهان برگزار می کنند.
امام جمعه قاین درادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: منافقین داخلی وخارجی واستکبار جهانی تلاش می کند تا نکات مثبت نظام را کمرنگ ودرنهایت آن را ضعیف جلوه دهند وبه آن را به عنوان نمره منفی قلمداد کنند.
وی با اشاره به قدرت هسته ای ایران گفت: این قدرت یک دانش بسیار سودمند است که دشمنان سال های سال است نمی خواهند این اتفاق در ایران بیفتد ولی تلاش و کوشش دانشمندان ما هرروز بر موفقیت هسته ای ایران افزوده است.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به توان موشکی ایران گفت: قطع به یقین اگر اسرائیل و آمریکا و استکبار جهانی از قدرت موشکی وشهرک های موشکی ایران ترس نداشتند نمی گذاشتند که مادر کشور خواب راحتی داشته باشیم.
وی ادامه داد: اگر این قدرت ایران نبود وزیر امور خارجه و همراهانشان رادر میز مذاکره جای هم نمی دادند.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود به نقش ایران در کل منطقه و دفاع از مسلمانان ودفاع از مظلومین جهان اشاره کرد و گفت: بنا به وصیت امام علی(ع) به امام حسن (ع) و امام حسین(ع)که می فرمایند این وصیت من به فرزندانم و هرکس که این سخن را بشنود است این است که باید دشمن ظالم و یاور مظلوم در هرکجای عالم باشید و مردم ایران نیز دراین زمینه خوب عمل کرده اند.
حجت الاسلام رحمانی در پایان از مردم شهرستان قاینات در برپایی دوره های قرآن ،مراسم شب های احیاء،برپایی سفره های اطعام و افطار ومجالس سوگواری امام علی(ع) وراهپیمایی روز قدس و برگزاری مراسم جشن گلریزان برای زندانیان غیر عمد در ایام ماه مبارک رمضان قدر دانی کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا