سیاسی

عنوان مادری برای یک زن افتخار آمیز است/زن مایه آرامش و تسکین همسر است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در دیدار با رابطین بانوان امور فرمانداری قاین که صبح امروز به مناسبت آغاز هفته زن برگزارشد با تبریک آغاز هفته زن و گرامیداشت مقام مادر اظهارکرد: بانوان ما در عمل نشان داده اند که در حوزه های مختلف فعال هستند.
وی افزود: زن آفریده شده است که مایه آرامش خاطر و تسکین همسر باشد واین یکی از مهم ترین نقش های زنان است .
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: لازمه بقای نسل هرموجود وگیاه و حیوان وانسانی مسئله زوجیت است وهرگز نباید بین زن و مرد مقایسه ای صورت گیرد و در واقع این دو مکمل یکدیگر هستند وتفاوتی هم که دربین آنها وجود دارد به لحاظ جسمی و روحی وروانی است و تفاوتی در حقوق آن ها وجود ندارد .
وی ادامه داد: حقوق افراد با توجه به طبیعت فرد پایه ریزی می شود که این بهترین نوع حقوق است وتفاوت هایی که در قوانین مشاهده می شود همه ریشه در طبیعت دارد .
حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد:تمام قوانین شرع مقدس در قانون برای زنان قابل دفاع است
امام جمعه قاین گفت: طبیعت اقتضا می کند که پوشش برای زن لازم است و قانونی که برای زن طراحی می شود با طبیعت وروحیات او سازگاری دارد .
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: زن بایستی زن باشد و یک زن باید به راحتی بتواند اشک بریزد و از خود عواطف نشان دهد واین اقتضای وجودی یک زن است وبرخواسته از طبیعت زن است.
امام جمعه قاین تصریح کرد: پیغمبر درست فرموده اند که بهشت زیر پای مادران است و قطعا هیچ مردی نمی تواند همانند یک مادر برای فرزند خود مادری کند.
وی گفت: عنوان مادری برای یک زن افتخار آمیز است که این عنوان برای یک دکتر ویا یک استاد دانشگاه که زن هم باشد افتخار آمیز نیست .
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که برخی افراد از زنان برده کشی اقتصادی می کنند گفت: این ظلم بزرگی به زنان است ونباید به زن ظلم شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا