سیاسی

«علی‌بابا» معشوقه‌اش را خفه کرد!

به گزارش نسیم قائن ، در تاریخ یکم اردیبهشت ماه امسال پسر جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۶۹ مشیریه به مأموران اعلام کرد که مادرش به‌نام مریم، ۴۳ ساله به قصد خرید از منزل خارج شده اما دیگر مراجعتی به خانه نداشته است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدان افراد و به دستور شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب فشافویه، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی اطلاع پیدا کردند که همسر فقدانی در حدود ۱۰ سال پیش و به علت عارضه قلبی فوت کرده و در حال حاضر وی سرپرستی فرزندانش را بر عهده دارد. فرزندان فقدانی در اظهارات خود عنوان کردند که مادرشان دچار هیچگونه عارضه و یا بیماری روانی نظیر فراموشی و … نبوده و در روزی که مفقود شده است نیز طبق روال همیشگی، برای خرید وسایل مورد نیاز از خانه خارج شده است.
در شرایطی که فرزندان فقدانی از هرگونه اختلاف مادرشان با فرد یا افراد دیگر اظهار بی اطلاعی کرده بودند، کارآگاهان به تحقیق از سایر اعضای خانواده فقدانی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که از چند ماه پیش یکی از بستگان فقدانی به نام “علی بابا” از او درخواست ازدواج کرده است.
برادر فقدانی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود چند ماه پیش خواهرم عنوان کرد که یکی از بستگانمان به نام علی بابا به او پیشنهاد ازدواج داده اما خواهرم به دلیل آنکه این شخص دارای همسر و فرزند است و از سوی دیگر وی تنها به فکر بزرگ کردن فرزندانش است، با درخواست ازدواج او مخالفت کرده؛ قصد داشتم تا به سراغ علی بابا بروم اما خواهرم عنوان کرد که علاقه ای ندارد کس دیگری حتی فرزندانش از این موضوع مطلع شوند و به اصرار وی سکوت کردم؛ از آن‌زمان چندین بار از خواهرم پیگیر موضوع شدم و او هر بار عنوان می کرد که دیگر خبری از علی بابا ندارد.
با توجه به اظهارات برادر فقدانی، کارآگاهان ضمن شناسایی محل سکونت علی بابا. الف، ۵۶ ساله اقدام به دستگیری وی در تاریخ سوم اردیبهشت ماه کردند اما او در اظهارات اولیه اش، با وجود تأیید اظهارات برادر فقدانی در خصوص پیشنهاد ازدواج خود به فقدانی مدعی شد که هیچ اطلاعی از وی ندارد.
در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که علی بابا همچنان اصرار بر بیگناهی داشت، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که با وجود ادعای این شخص مبنی بر بی اطلاعی از فقدانی، وی همچنان اصرار داشته تا با فقدانی ازدواج کند و حتی در روز اعلام فقدانی نیز با خودروش شخصی خود به محل زندگی فقدانی رفته است.
علی بابا که در برابر دلایل به‌دست آمده چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، نهایتا در تاریخ دهم اردیبهشت ماه لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل فقدانی اعتراف کرد.
متهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در روز اول اردیبهشت ماه به محله‌ی فقدانی رفتم؛ تصمیم داشتم تا بار دیگر درخواست پیشنهاد خود را مطرح کنم و به همین علت آن قدر منتظر ماندم تا مریم از خانه خارج شد؛ زمانیکه مریم از خانه خارج شد با خواهش از او خواستم تا سوار ماشین من شود و او نیز به ناچار و برای آنکه کسی متوجه موضوع نشود، سوار شد؛ پس از حرکت، درباره علاقه ام به وی صحبت کرده و مجددا درخواست پیشنهاد خود را مطرح کردم و او بار دیگر و این‌بار با زبانی تُند به من پاسخ منفی داد و عنوان کرد که حاضر به ازدواج با هیچ شخص دیگری نیست و تنها قصد بزرگ کردن فرزندانش را دارد؛ در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم، کنترل خودم را از دست داده و با مریم درگیر شدم و روسری را به دور گردن وی فشار دادم.
متهم در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه به خود آمدم متوجه شدم که مریم فوت کرده؛ بسیار ترسیده بودم؛ برای همین جسد مریم را به ویلای خود در منطقه فشم برده و در گوشه ی حیاط، در زیر خاک پنهان کردم.
با توجه به اعترافات علی بابا، کارآگاهان به ویلای متهم در منطقه فشم مراجعه و با راهنمایی متهم موفق به کشف جسد مریم شدند؛ با کشف جسد مقتوله و اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا