سیاسی

علمای اهل سنت نور چشم ما هستند/پای حفظ اسلام برسد، شیعه و سنی نداریم

به گزارش نسیم قائن ، از زاهدان، صبح امروز اجلاسیه شهدای علما و روحانیت کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان با حضور ریاست سازمان بسیج مستضعفین و مسئولین لشگری و کشوری و علمای شیعه و سنی و خانواده معظم شهدا در حسینیه عاشقان ثارالله آغاز به کار کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم اظهار کرد: شهیدان از صدر اسلام تاکنون به ستارگانی تبدیل شده‌اند که آن ستارگان در شب‌های ظلمانی چراغ هدایت هستند.
غلامحسین غیب‌پرور افزود: طلایه‌داران شهیدان شهدای روحانیت هستند. در طول عمر ایران عزیز ، علمای ما در حفظ دین پیش قدم بوده اند گاهی اوقات حتی از جان خود می‌گذشتند، مرحوم شهید ثانی ازجمله آنها است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شیخ فضل‌الله نوری نیز در اوج مظلومیت به دار آویخته شد و به قدری فضا آلوده بود که پسرش در مراسم اعدام پدر کف زد، و بعدها سید نواب صفوی و یارانش … تا رسید به دورانی که نهضت اسلامی آغاز شد.
این مسؤول ادامه داد: انقلاب اسلامی را نباید در اضمحلال حکومت پهلوی عیار سنجی کرد زیرا این کوچک کردن وزن انقلاب است، انقلاب اسلامی لوای اسلام را یک بار دیگر بر پهنای دینی بلند کرد، قرن‌های متمادی تبلیغ کردن که دین نمی‌تواند حکومت و جامعه را مدیریت کند، دین یک امر شخصی است.
وی ادامه داد: غربی‌ها، لیبرال‌ها و اردوگاه کمونیسم گفتند دین از سیاست جداست، شرق و غرب عالم در بی‌توجهی به دین به اجماع رسیده بودند. آنهایی که دین را می‌شناختند علیه این تفکر قیام کردند، امام راحل این تفکر را قبو لنداشتند و در طول زندگی آرامش نداشتند، تبعید شدند و بسیار در راه دین سختی کشیدند.
غیب‌پرور بیان کرد: روحانیت دین خود را به نظام ادا کرده است، ۱۷ هزار دستار به دست و عمامه به دست در جنگ حاضر شدند و در دفاع از حرم نیز ۳۰ شهید روحانی در جمع شهدای مدافع حرم داریم.
وی گفت: اختلاف‌افکنی شیوه جدید دشمنان در ضربه‌زدن به نظام است، علمای اهل سنت نور چشم ما هستند، پای حفظ اسلام که برسد شیعه و سنی نداریم مکتب پیامبر اسلام باید بماند که می‌ماند.
انتهای پیام/
منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا