سیاسی

عقیده و روحیه بسیجی دست نحس آمریکا را از منطقه کوتاه کرد/نظارت بر بازار بایستی مستمر باشد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نمازجمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهارکرد: در موضوع ازدواج و تشکیل خانواده شانیت و کفویت بایستی رعایت شود و حتی المقدور دو فردی که بناست با یکدیگر ازدواج کنند همتا و همگن یکدیگر باشند.
وی تواضع عاقلانه،انعطاف پذیری،خلق نیکو،عفت و پاکدامنی،سازگاری،نیکی به پدر و مادر،صبر و راستگویی را از فضیلت های اخلاقی زوج جوان برشمرد و بر آسان گرفتن ازدواج و تشکیل زندگی برای جوانان تاکید کرد.
خطیب جمعه قاین در ادامه سخنان خود با اشاره به مسائل پیش آمده دررو زهای
گذشته به دلیل گرانی بنزین گفت:آنچه که سران استکبار جهانی و اجیر شده های آنها چند روزی در کشورموج سواری کردند مسئله فتنه ای بود که به بهانه گرانی بنزین به وجود آمد.
وی ادامه داد: در حالی که مردم کاملا بی خبر بودند به یکباره ساعت ۱۲شب آن هم در شب وروز ولادت حضرت محمد(ص)و امام صادق (ع) مردم متوجه می شوند که قیمت بنزین ۳برابر شده است که این موضوع از چندنظر قابل بحث است .
امام جمعه قاین گفت: مردم به گرانی بنزین معترض هستند و نارضایتی هایی از این موضوع دارند اما عده ای این نارضایتی ها را تبدیل به مسئله بدریخت و تلخ و زشت کردند و استکبار جهانی و آمریکا و فرانسه و آلمان به طور صریح به آنها خط می دادند و از آنها پشتیبانی می کردند.
وی ادامه داد:عواملی که شرارت به وجود آوردند مزدوران و اجیر شدگان خودشان بودند.
امام جمعه قاین گفت:نارضایتی وجود دارد اماهیچ کس راضی به این نیست که قرآن ها آتش بزنند ،به حوزهای علمیه حمله کنند،برخی از بسیجیان ونیروهای نظامی و انتظامی را به شهادت برسانند ،بیت المال را نابود کنند واینها مشخص می کند که مردم مومن و متدین این کارها را نمی کنند و قطع یقین وقتی انسان اعتراضش خیرخواهانه باشد این گونه اقدامات فجیع را انجام نمی دهد و به املاک خصوصی و بانک های خصوصی و فروشگاهها حمله نمیکند و اجناس فروشگاهها را به تاراج نمی برد.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: برخی از این اغتشاشگران دارای سلاح گرم کلت بوده و مردم را نشانه میگرفتند و حتی وقتی امدادگران برای نجات مردم می رفتند با دستگیری امدادگران خواستار سربریدن بودند و حتی برخی گویش های ایرانی هم نداشتند .
امام جمعه قاین با تاکید بر این که با تبعیت از مقام معظم رهبری با این شرط که گرانی بنزین نبایستی به بقیه اجناس سرایت کند حمایت می کنیم گفت:مقام معظم رهبری با کمال تواضع فرمودنددراین زمینه تخصصی ندارم و برخی ازاقتصاد دان ها می گفتند این کار ضروری است و بایستی انجام شود و برخی می گفتند مضر است ونباید انجام شود اما بنده گفتم اگر گروه اقتصادی قوای سه گانه رای دادند پشتبانی خواهم کرد و ما هم به تبعیت از مقام معظم رهبری پشتیبانی می کنیم اما این تاکید را داریم که نظارتها بایستی مستمر و پایدار و دقیق باشد چرا قیمت ها مثل فنری است که اگر دست شل شود به هوا می پرد ولذا مسئولین باید مواظب باشندکه این فنر از زیردست بیرون نرود چرا که اگر این اتفاق بیفتد این سیاست دولت شکست خواهد خورد
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده است که اگردرنظارت کوتاهی شود به سراغ کسانی که کوتاهی کرده اند خواهیم رفت و ما هم از این حمایت می کنیم .
خطیب جمعه قاین درادامه اظهارکرد:گرانی بنزین یک روی سکه است و روی دیگر سکه این است که چرا دولت با مردم حزب الهی و با مردمی که به اینها رای داده اند و وعده های آنها را پذیرفته اند این قدر امنیتی برخورد کرده اند؟
دولت اگر مشکلی دارد ،ملت اگر مشکلی دارد،چرا رئیس جمهور این مشکل را در کمال صدق و صفا با مردم در میان نمی گذارد؟
چرا در صدا وسیما وقتی کارشناسان اقتصادی دارای نظرات متفاوت بودند از یک هفته جلوتر ضرورت این کار را و یا مضریت آن را به مناظره نگذاشتندتا هیئت داوران که کل جامعه ایرانی اسلامی هستند به نظارت بنشینند؟
وی گفت:قطعا می گویند احتیاط کردیم وگرنه استکبار جهانی با آمادگی بیشتری به خیابان می آمد اما واقع مطلب این است که اگر نیروی انتظامی می دانست با میله آهنی می خواهد به شهادت برسد یک سری امنیتی به وجود می آورد ،کارگر شهرداری و طلبه اگر می دانست که میخواهد مورد خشونت و ظلم اشرار قرار بگیرد یک آمادگی برای خود ایجاد می کرد و درهای مصلی و مساجدو حوزه های علمیه بسته می شد و اجازه این کار ها را به اشرار نمی دادنند
حجت الاسلام رحمانی خطاب به رئیس جمهور گفت:چرا با مردم صادق و صاف نیستید و امنیتی برخورد می شود ؟
چرا ازیک هفته قبل بستر سازی مناسب صورت نگرفت ؟
آیا ازتصمیمی که گرفته بودید با مراجع عظام تقلید مشورت کردید؟
آیا با نمایندگان مردم در مجلس این را در میان گذاشتید ؟
خطیب جمعه قاین با بیان این که با این گونه مسائل آدم به برخی از اقدامات هم مشکوک می شود گفت: آقای رئیس جمهور با صراحت اعلام کرد یک ریال هم از ناحیه گرانی بنزین به خزانه دولت نمی رود و دولت سودی ندارد واگر واقعا این گونه است که مردم با وضعیت قبل راضی بودند و دیگر این بلواها و آشوب ها وکشتار راه انداختن نداشت.
این که شما می گویید می خواهید جلوی قاچاق را بگیرید و بنزین را سهمیه بندی کردید که دولت قبل شما هم همین کار را کرد پس چرا این کارتی بودن وسهمیه بندی بنزین را تعطیل کردید؟بایستی همان را ادامه می دادید و هرچندسالی یک چند درصدی افزایش می داشتید نه این که درست در روز عید ولادت پیامبر همچین اقدامی می کردید آیا واقعا شمایی که دم از هنرمندی میزنید هنرمند هستید؟
شما تاکید دارید که این کار تاثیری بر گرانی اجناس ندارد اما مردم این را باور نمی کنند چون که شما خیلی قول ها داده اید و به وعده هایتان عمل نکرده اید.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود با تبریک هفته بسیج گفت: تشکیل بسیج ریشه درزمان پیغمبر(ص) وصدر اسلام دارد و تشکیل این بسیج مردمی پس از پیروزی انقلاب بر امام الهام و وحی شد .
وی ادامه داد: یکی از خواسته های آمریکائی ها چه درایران و چه در عراق و چه در لبنان و چه دریمن وچه سوریه این است که می گویند این نیروهای خود جوش مردمی،نیروهای غیر قانونی و تروریستی هستند و باید خلع سلاح بشوند واین ها می دانند که این نیروها با چه عقیده و با چه روحیه ای دست نحس آنها را از منطقه قطع کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا