سیاسی

عشایر قاینات بیش از ۹۷ میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

به گزارش نسیم قائن ، غلامرضا ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات از محل ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران و صندوق توسعه ملی به ۶۰۴ خانوار عشایری و شرکت تعاونی عشایر شهرستان قاینات پرداخت شده است.
وی بیان کرد: ۹۰ تن آرد در ۹ ماه گذشته بین عشایر قاینات توزیع شده است، همچنین در این مدت یکهزار و ۵۰۰ تن جو به صورت یارانه ای، مدت دار و آزاد بین عشایر شهرستان توزیع شد.
مدیر امور عشایر قاینات گفت: از ابتدای امسال ۷۲ هزار متر مکعب آب با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال برای ۲ هزار خانوار عشایری این شهرستان با تانکر ارسال شده است و در زمینه آبرسانی مطلوب به عشایر با کمبود اعتبار مواجه هستیم.
وی مرمت ۴۰۰ کیلومتر از ایل راه های عشایری، تامین نفت سفید و گاز مصرفی عشایر، تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه آب شرب، انجام مطالعات برای حفر و تجهیز یک حلقه چاه و پرداخت تسهیلات به صندوق های خرد زنان عشایر را از دیگر خدمات ارائه شده به عشایر شهرستان در سال جاری ذکر کرد.
۲ هزار و ۴۰۰ خانوار عشایری با جمعیت بیش از ۹ هزار نفر با ۵۱ تیره و ۱۶ طایفه در شهرستان قاینات در شمال استان خراسان جنوبی زندگی می کنند که مشهورترین طایفه های آن بهلولی، عرب، عرب خزاعی، عنانی، رمضانی، نخعی، اردونی، دلاکه، نورشاهی و عرب صاحبی است.
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا