سیاسی

عرصه خبری ،عرصه ای پرتلاطم/خبرنگاری وظیفه ای خطیربرای پیشرفت جامعه

اردوان رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قاین درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: خبرنگاران جزء افرادی هستند که با وجود سختی کار درجامعه دیده نمی شوند
وی ضمن تقدیر وتشکر از ازاین سخت کوشان گفت: خبرنگاران در عرصه خبر تمام رنج ها را تحمل می کنند وتلاش می کنند خبر را به واقع اطلاع رسانی کنند ومسئولیت سنگینی برعهده خبرنگار است واگر یک خبرنگار غرض ورزی در اطلاع رسانی وخبررسانی داشته باشد، ضمن این که به روح جامعه آسیب می زند فردای روزگار هم باید جوابگو باشد.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قاین گفت:عرصه خبری ،عرصه بسیار پرتلاطمی است وخبرنگار هم باید دقت نظر وژرف نگری زیادی داشته باشد.
وی افزود:اگر هوشیاری ودقت درارائه خبر نباشد مشکلات که به وجود می آید ممکن است دامنه داشته باشد وتا مدتها عرصه خبر را مشغول کندو این موضوع ممکن است در بزرگنمایی ها ویا خبرهایی که صحت وسقم صد درصدی ندارد بیشتر خودرا نشان دهد.
اردوان بابیان اینکه وظیفه بسیار خطیری برعهده خبرنگار است گفت:امیدواریم هرفردی که دراین عرصه خدمت می کند،نه ،به عنوان شغل ،بلکه به عنوان یک وظیفه خطیر که جامعه را به سوی پیشرفت سوق می دهد نگاه کنند چراکه یک نقد سازنده ویک خبر خوب می تواند تاثیر بسیار زیادی برمسئولین وکسانی که راه گشا هستند ودر پیشرفت فرهنگی،اقتصادی وسیاسی یک منطقه می تواند اثر گذار هستند داشته باشد.
اردوان در خصوص برنامه های این نهاد برای خبرنگاران گفت: اگرچه تقدیر وتشکری که لازم وبایسته وشایسته است از سوی ادارات وحتی ارشاد انجام نخواهد شد چون زحمتی که برعهده خبرنگاران است بسیار زیاد است اما سعی ما این است که برنامه ای در شان خبرنگاران داشته باشیم
وی افزود:در حال حاضر ۲۸خبرنگاردر عرصه خبر شهرستان فعال هستند ودر جلسه که دراین هفته برگزار خواهد شد ازخبرنگاران فعال شهرستان تجلیل خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا