سیاسی

عراقچی: شکست آمریکا در صدور قطعنامه علیه ایران نشان دیگری از اقتدار جمهوری اسلامی است

به گزارش نسیم قائن ، سید عباس عراقچی روز سه شنبه در حاشیه همایش ملی دیپلماسی آب و فرصت های هیدروپولتیک غرب آسیا درجمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در باره شکست قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت: مغرضانه بودن این اتهامات در نحوه تنظیم گزارش کارشناسی کمیته تحریم یمن در شورای امنیت کاملا روشن بود.
وی افزود: کمیته تحریم شورای امنیت حتی قبل از این که برای بررسی و استماع حرف های ما به ایران سفر کنند، قضاوت خود را داشتند و میزان تاثیرگذاری دیگران در این گزارش مشخص بود.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: بر اساس این گزارش یک طرفه بنا داشتند در شورای امنیت قطعنامه ای که به ایران هم اشاره داشته باشد تصویب کنند که ناکام ماندند و این شکست چندباره دولت آمریکا است برای کشاندن ایران به شورای امنیت.
عراقچی ادامه داد: در یک سال گذشته دولت آمریکا چندین بار تلاش کرده پای ایران را مجددا به شورای امنیت باز کند و هر بار ناکام ماند.
وی با بیان این که چه در بحث آزمایشات موشکی و چه درباره آشوب های داخلی و بحث یمن این تلاش را داشتند و شکست خوردند، افزود: این نشان دیگری از انزوای آمریکا در صحنه بین المللی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران دارد.
وی تاکید کرد: ما حتما به سیاست های خود در منطقه به آن شکلی که تامین کننده منافع کشور است هست ادامه می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا