سیاسی

عدّه‌ای به جای خرید کالای تولید داخل استان، از دیگر استان‌ها خرید می‌کنند/ تاکنون کمکی از سوی ادارات و دستگاه دولتی صورت نگرفته است

به گزارش نسیم قائن ، مهدی زارع یکی از جوانان خراسان‌جنوبی است که توانسته در راستای تحقّق اقتصاد مقاومتی گام بردارد و با تکیه بر توان خود به یک تولیدکننده موفّق تبدیل شود.
وی اظهار کرد: در سال ۹۱ و زمانی که از سربازی برگشته بودم به دنبال کار بودم و با تحقیقات تصمیم به راه‌اندازی کارگاه جوراب‌بافی در روستای جنّت آباد آرین‌شهر گرفتم.
این تولیدکننده جوان تصریح کرد: علاقه به کارهای فنّی سبب شد تا با مبلغ هفت میلیون تومان پولی که توانستم جمع آوری کنم و اخذ ۱۵ میلیون تومان وام کارآفرینی کار خود را شروع کنیم.
زارع با اشاره به اینکه توانسته‌ایم برای شش نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کنیم، گفت: نبود بازارفروش و عدم اعتماد مردم به جوانان برای ما مشکلاتی را ایجاد کرده امّا اکنون وضعیت نسبت به قبل بهتر شده و شاهد سفارش محصول هستیم.
وی بیان کرد: هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله داریم امّا علی‌رغم مشکلاتی که بوده سعی کرده‌ایم تا از خرج‌های دیگر زندگی کم کنیم تا کارگاه رونق داشته باشد.
این تولیدکننده جوان با بیان اینکه یک بار به علّت کارهای فنّی سخت و اینکه تعمیر ماشین‌آلات باید در استان‌های دیگر صورت می‌گرفت تصمیم به تعطیلی کارگاه گرفتیم امّا در نهایت توانستیم در کارهای فنّی نیز مهارت کسب کنیم و خودمان کارها را انجام دهیم.
زارع خاطرنشان کرد: آنچه که در طول این سال‌ها برای من روشن شده این است که اقتصاد مقاومتی نتیجه می‌دهد و به من ثابت شده که اگر استقامت نداشتم و از فکر خودم استفاده نمی‌کردم هیچ‌گاه به اینجا نمی‌رسیدم.
وی ادامه داد: مردم نباید انتظار داشته باشند که همان ابتدای کار نتیجه بگیرند امّا باید به این مسئله ایمان داشته باشند که با اعتماد به کالا و فکر داخلی مسائل اقتصادی و بیکاری حل می‌شود و تنها کافی است که به اقتصاد مقاومتی اعتماد کنند.
این کارآفرین با اشاره به اینکه علاوه بر وام اولیه تاکنون در طول کار کمکی از سوی ادارات و دستگاه دولتی به کارگاه صورت نگرفته است، گفت: خوشبختانه شاهد پیشرفت کار بوده‌ایم و اگر مشتری برای ۵۰ جین جوراب داشته‌ایم اکنون همان مشتری ۵۰۰ جین را خریداری می‌کند.
زارع یادآور شد: تولیدات خود را به مشهد، گرگان و دیگر استان‌ها ارسال می‌کنیم امّا هنوز در استان خود با مشکلاتی برای فروش مواجه هستیم و متأسفانه عدّه‌ای به جای خرید کالای تولید داخل استان محصول خود را از دیگر استان‌ها تهیه می‌کنند.
وی به تولید ماهیانه هزار جین جوراب در کارگاه تولیدی خود اشاره کرد و گفت: برای توسعه کارگاه درخواست تسهیلات داشتیم و گفتیم که قول می‌دهیم که با توسعه کار هیچ جوان بیکاری در روستا نباشد امّا به ما گفتند که چنین تسهیلاتی نداریم.
این تولیدکننده جوان تصریح کرد: به مکان بزرگ‌تر نیاز داریم چرا که اکنون نیز در کنار کارگاه تولیدی و از خرده کار کشاورزی توانسته‌ایم مکانی را برای بسته‌بندی آماده کنیم امّا این فضا شرایط خوبی را ندارد و با مشکل برای مکان بسته‌بندی مواجه هستیم.
زارع خاطرنشان کرد: جوانان جویای کار نباید از شروع یک کار بترسند چرا که با روحیه و اتّکا به توان خود می‌توانند اشتغال مناسبی را ایجاد کنند.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا