سیاسی

عدم پرداخت ۱۴ ماهه معوقات پزشکان متخصص/ مطالبه ۲۵۰ میلیونی پیمانکار درمانگاه تخصصی قاین از دانشگاه علوم پزشکی/ اعتبار ساختمان سی تی اسکن به قاین داده نشد

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی صبح امروز با حضور در بیمارستان قاین از نزدیک در جریان پروژه های در دست احداث بیمارستان قرار گرفت.
دراین جلسه حمیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین با ارائه گزارشی از پروژه های در دست اجرای شبکه بهداشت ودرمان قاین گفت: از لحاظ وجوه مالی شبکه بهداشت و درمان شهرستان در مضیقه است و این موضوع فقط مربوط به شهرستان نیست و کل دانشگاه علوم پزشکی با آن رو به رو شده است .
وی با اشاره به پروژه درمانگاه تخصصی قاین گفت: پروژه ۴ ماه است که تحویل موقت شده است و به دلیل مشکلاتی که داشت و پیمانکار ۲۵۰ میلیون تومان از دانشگاه علوم پزشکی طلبکار است هنوز پروژه به طور کامل تحویل نشده است و به نوعی پیمانکار پروژه ما را به گروگان گرفته است .
وی درادامه گفت: پروژه سی تی اسکن قاین یکی از پروژه های مهمی بود که با توجه به این که دستگاه سی تی اسکن جدید برای شهرستان تهیه شده بود باید مکانی هم آماده می کردیم که بدون حتی یک ریال دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی توانستیم این مکان را تا این مرحله پیش ببریم و منتظر شرکت مربوطه برای نصب دستگاه سی تی اسکن در شهرستان هستیم.
حمیدی از آغاز به کار همراه سرای بیمار با کمک خیرین در بیمارستان قاین خبرداد و گفت:پروژه احداث سالن کنفرانس با ۲۲۰ متر در دستور کار است وتصفیه خانه فاضلاب بیمارستان در مرحله قرارداد با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان قرار دارد و همچنین ساختمان اورژانس و ۳ اتاق عمل دیگر به زودی در بیمارستان قاین احداث خواهد شد .
وی پروژه بهورزی قاین،ساخت اورژانس در بلوار بامشاد اشاره کردو گفت: با توجه به خرید دستگاه MRI نیاز به ساختمانی برای این دستگاه است که با اعتبار ۱۵۰ میلیونی خیرین این مرکز هم در بیمارستان قاین احداث خواهد شد .
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین گفت: پروژه های دانشکده پرستاری ما برای یک آسفالت محوطه دچار مشکل شده است و همکاری در شهرستان صورت نمی گیرد .
وی از عدم پرداخت ۱۴ ماهه معوقات متخصصین بیمارستان قاین خبر داد و گفت: این عقب ماندگی باعث کم شدن انگیزه برای همکاران ما شده است و گاها شاهد تهدید هایی هم از سوی متخصصین در سایر نقاط استان بوده ایم .
درادامه جلسه فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه از روند کند بهره برداری ازپروژه های شبکه بهداشت ودرمان و به خصوص درمانگاه بیمارستان قاین که مورد نیاز مردم است گلایه کردو گفت: علی رغم این که برای بخش بهداشت ودرمان شهرستان قاین تلاش مضاعفی داشته ایم وتمام همت خودرا دراین بخش گذاشته ایم اما در اجرای طرح ها یک کم کاریهایی انجام می شود ویا این که در یک پرسه اداری پایان کار بی نتیجه می ماند و همانند بسیاری از پروژه های شهرستان فقط خاک می خورد .
وی ادامه داد: در صحبتهایی که با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی داریم آنچنان به نفع قاین حرف زده می شود که گویی هیچ مشکلی در شهرستان نیست و امروز نیز نتیجه را به گونه ای دیگر می بینیم وبه نظر می رسد یک جای کار ایراد دارد و باید این رفع شود .
فلاحتی گفت: چه عواملی باعث می شود که مردم نتایج شیرین پایان یک کار را در شهرستان نبینند واین علامت سوال بزرگی است که برای ما پیش آمده است.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه با بیان این که دستگاه سی تی اسکن برای قاین گرفته شده است و در شهرستان خاک می خورد و حتی نامه برگشت آن هم زده شده بود گفت:به منظور ساخت مکان برای این دستگاه ۲۵۰ میلیون اعتبار گرفته شد و حدود ۸ماه پیش به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تزریق شده است و جای سوال است که چرا هنوز این ساختمان تکمیل نشده است و امروز شنیده می شود که حتی یک ریال هم به شهرستان قاین به این منظور داده نشده است.و آیا نباید مسئولین این موضوع را پیگیر باشند واز مسئولین استان مطالبه کنند؟
فلاحتی گفت: اگر این اعتبار در جای دیگری هزینه شده است باید مسئولین پاسخگو باشند.
وی گفت: مجوز ام آر آی هم به سختی از وزیر گرفته شده است و ترس ما هم از این است که این بلا سر ام آر آی هم بیاید .
وی ادامه داد: حق الزحمه پزشکان با پیگیری هایی که داشته ایم و مستند هم موجود است به استان رسیده است وچرا اکنون گفته می شود که ۱۴ ماه عقب ماندگی معوقات پزشکان داریم در حالی که مسئولین کشوری این اعتبارات رامستقیم به استان واریز کرده اند و اینجا وظیفه مسئولین است که پیگیر دریافت باشند .
فلاحتی افزود:مشکلاتی را که به صورت ملموس می بینیم حاکی از آن است که مشکلات شهرستانی و منطقه ای است .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه درادامه گفت: اگر تخلفی شده است مکتوب به ما ارائه دهند تا طبق قانون پیگیری شود .
فلاحتی در بخش دیگری از سخنان خود از ردیف بودجه برای بیمارستان دوم قاین خبر داد و گفت:ماده ۲۱۵ بیمارستان دوم را نماینده قبلی شهرستان گرفته بودند وبراساس این ماده قانون،دولت قبول کرد که در بیمارستان دومی در قاین ساخته شود ودر جدول ردیف ۲۰ بودجه هم قرار گرفته بود ولی این پروژه ردیف اعتباری نداشت و با پیگیری هایی که انجام شد امسال هم ردیف بودجه و هم اعتبار برای بیمارستان دوم قاین در نظر گرفته شد و امیدواریم که مسئولین اجرایی شهرستان این پروژه را به سرانجام برسانند و همانند دهها پروژه دیگرفقط خاک نخورد و اگر کم کاری انجام شود یقین بدانید خود ماها مقصر خواهیم بود ونباید تقصیر را به گردن مسئولین استان وکشور بیاندازیم.
وی گفت: علاوه بر ردیف بودجه ای که برای بیمارستان دوم در بودجه سال ۹۷ گذاشته شد از حدود ۱۳ میلیارد اعتباری که در اختیار نماینده بود ۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان برای این پروژه اعتبار گذاشتیم.
فلاحتی تصریح کرد:اگر بتوانیم ظرف ۳ سال بیمارستان را بسازیم برد خواهیم کرد واگر بخواهد در پیچ وخم اداری بیفتد این هم همانند سایر پروژه ها ی قاین فقط خاک خواهد خورد .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در خصوص مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی قاین گفت: بستر کار فراهم شده است و صحبت هایی که با دکتر عابدی معاونت دانشگاه علوم پزشکی داشته ایم بسیار امیدوار کننده بوده است و پس از اعلام نتیجه کار از سوی مسئولین استان ،نتیجه قطعی به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی ازخرید ۱۲ تخت دیالیز برای قاینات و زیرکوه خبر داد وگفت: براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی تخت ها خریداری شده است و مسئولین شهرستان پیگیر ادامه کار باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا