سیاسی

عدم حضور استاندار درمراسم تودیع و معارفه فرمانداران عُرف شده است/چپ افراطی و راست تفریطی هردو در گمراهی اند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در آیین تکریم ومعارفه فرماندار قاین ضمن انتقاد از عدم حضور استاندار در آیین معارفه فرماندار شهرستان گفت:دراین محفلی که به لحاظ کمی و کیفی ازشکوه خاصی برخوردار است جای دوبزرگوار را خالی می بینم.
وی افزود:یکی از این بزرگواران استاندار محترم هستند که انگار عُرف کرده اند که حداقل در شهر قاین وشاید سایر شهرها که در معرفی فرماندارشان شرف حضور نداشته باشند ولی عقدیه بنده براین است که اگر چنانچه ایشان حضور می داشتند فرماندار و فرمانداران از یک پشتوانه مستحکم تری برخوردار بودند و چه بسا که فرماندار حدود دو ماه و نیم پیش ما از این جا پَر نمی کشیدند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: برای یک استاندار خیلی سنگین است که در مدت کمتر از ۲ماه برای یک شهرستان دو فرماندار معرفی کند و شاید یکی از دلایلی که استاندار معاونین خویش را به این جلسات می فرستد همین باشد.
وی درادامه با بیان این که جای نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه در این جلسه خالی است گفت: بارها از عدم تعیین تکلیف فرمانداری قاین گلایه مند بوده ام وبا توجه به این که بارها ازتاخیر در تعیین فرماندار گلایه داشته ام یک ساعت را هم صلاح نمی دانستم که این مراسم به تاخیر بیفتد واگر چانه یک ساعت را هم میزدم شاید به پای بنده نوشته می شداما ای کاش این جلسه در روز پنج شنبه و یا شنبه که مجلس تعطیل است برگزار می شد تا ایشان هم دراین جلسه حضور میداشت.
وی درادامه سخنان خود اظهاررد:واژه سیاست واژه زشتی نیست و بلکه زشت شده است والا سیاست به معنای مدیریت و تدبیر امور جامعه است وبه همان جهتی که واژه یزید زشت شده و کلمه حسین(ع) زیبا، از همین رهگذر زشتی عمل سیاست بازان و سیاست کاران به این واژه هم سرایت کرده وآن را زشت نموده است والا واژه سیاست واژه ای زیباست.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود حفظ حدود الهی، پایبندی به استخدام وسیله ، صراحت و صداقت ، آینده نگری،اعتدال و میانه روی ، عدالت خواهی ، مشورت و رایزنی را از خطوط کلی سیاست اسلامی بر شمرد و گفت: نمی شود فردی مدیر مدیر جمهوری اسلامی و انقلاب باشد اما پایبند به موازین دینی نباشد .
وی ادامه داد: یک مدیر باید زمانه شناس باشد و حرف را با صراحت و صداقت بگوید اما ناسزاگویی نکند.
امام جمعه قاین با بیان این که مدیر موفق مدیری است که نه اهل افراط باشد و نه اهل تفریط گفت: افراط و تفریط مربوط به انسان های نادان است و چپ افراطی و راست تفریطی هردو اینها برگمراهی هستند .
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: یک مدیر خطوط سیاسی برایش باید کوره راهی باشد که از جاده مستقیمی که توسط ولی امر مسلمین ترسیم می شودانشعاب پیدا کند ومدیر آگاه از کوره راه چپ وراست حرکت نمی کند بلکه فرای اینهاست و همه را به یک نگاه می بیند .
امام جمعه قاین گفت:مدیر اسلامی متکبر و متجبّر و متحکّم وزورگو وبی منطق و خودرای و مستبد نیست بلکه اهل مشورت ورایزنی است وهیچ پشتوانه ای به اندازه مشورت کردن با اهل مشورت برای انسان مستحکم نمی باشد
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که فرماندار جدید قاینات برای مردم قاینات که مردمی به حق مومن انقلابی وولایی هستند فرمانداری کار گزار و خدمتگزار موفقی باشد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا