سیاسی

عدم اجرای عدالت در توزیع امکانات وتجهیزات در برخی نقاط شهر مشهود است

به گزارش نسیم قائن ، یکسال از حضور علی یحیی پور به عنوان شهردار قاین می گذرد و شورای شهر قاین طی مراسمی تحت عنوان آیین تجلیل از خدمات یکساله شهردار قاین تقدیر کرد.
مراسمی که تا کنون برای تجلیل از خدمات شهردار تحت این عنوان در شهرستان برگزار نشده بود و قرائی رئیس شورای شهر قاین در سخنانی بیان داشت: این مراسم را طبس هم برگزار کرده بود و لذا ما هم تصمیم گرفتیم از زحمات وخدمات یکسالهشهردار قاین تقدیر و تشکر کنیم.
رئیس شورای شهر قاین دراین جلسه طی سخنانی مکرر به همدلی و وفاق و همراهی مسئولین شهرستان در طی این یکسال با شهردار اشاره کرد و گفت: با همدلی با ادارات و مسئولین خیلی از کارها را پشت سر گذاشتیم .
وی از حُسن اعتماد مردم در رای دادن به اعضای شورا نیز تشکر کرد و گفت: یکی از وظایف شورای شهر انتخاب شهردار است که این امر در شورای شهر قاین با شعار همدلی و وفاق و همگرایی با مسئولین و رایزنی با نخبگان قاینات در سال گذشته انجام و اعضای شورا بالاتفاق یحیی پور را به عنوان شهردار قاین انتخاب کردند.
وی با بیان این که باید به مردم گزارش دهیم که توسط شهردار منتخب با وجود تنگناها چه کارهایی انجام شده است ولذا من بعد این ماهانه در حضور مردم گزارش اقدامات انجام شده ارائه خواهد شد.
قرائی با بیان این که مردم دراین مدت اعتماد کردند و عوارض و حق و حقوق شهرداری را پرداخت کردند گفت: ۴ ماه حقوق معوقه و۷ ماه مزایای عقب افتاده با حضور شهردار پرداخت شد .
قرائی درادامه گفت: با وجود این که شهردار راضی به برگزاری این مراسم نبود اما ما معتقدیم که تجلیل از شهردار یعنی تجلیل از شورای شهر و تجلیل از پرسنل خدوم شهرداری و لذا با مشورت با اعضای شورای شهر این مراسم برگزار شد.
وی باارائه گزارشی از اقدامات انجام شده شهرداری و شورا طی یک سال گذشته به جذب اوراق از محل بدهی به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال ،ثبت مطالبات ادارات در سامانه صبا به مبلغ ۴۳۰ میلیارد ریال ،آسفالت معابر به میزان ۲۰۷ میلیارد و ۴۲۹میلیون ریال ،اجرای جدول و کنال های سطحی به ۱۰میلیارد و۶۰۰ میلیون ریال ؛استفاده از ماشین آلات شهرداری به مبلغ۱۲ میلیارد ریال و۱۵۸ میلیون ریال ؛جذب نقدی بودجه اعتبارات داخلی ۱۶۴ میلیارد ریال و جذب اعتبارات استانی ۱۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ؛خط کشی معابر ۳میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال ؛اجرای میدان وبلوار قهستان ۱۶میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال ؛خرید لوازم پلی اتیلین به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ؛اجرای مخزن بتنی ۳میلیارد و۲۵۰ میلیون ریال؛اجرای دودهانه پل ۸میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ؛قیر رایگان به میزان ۹۲۵ تن وارزش۲۲ میلیاردو ۴۷۵ میلیون ریال اشاره کرد .
محمد کریمی فرماندارقاین در آئین تجلیل از تلاش های یکساله شهردار قاین، با اشاره به اینکه کار ماندگار، کار علمی و با برنامه است؛ تأکید کرد: داشتن سند توسعه همه جانبه شهری با استفاده از ظرفیت نخبگان و تجارب افراد مؤثر، قطعا شهروندانی مسئولیت پذیر را تربیت خواهد کرد.
مقام عالی دولت ، با تأکید بر اینکه باید مدیریت هزینه ها را داشته باشیم و بودجه عملیاتی را اجرائی نماییم،اظهار داشت: در برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف حوزه شهری می بایست چهار مؤلفه دقت، سرعت،عدالت و سلامت مدنظر مسئولین امر قرار بگیرد.
کریمی در قسمتی از سخنان خود اشاره به خدمات و توجه دولت تدبیر و امید به شهرداری ها،کرد و گفت: دولت تدبیر و امید بیشترین توجه و عنایت را به شهرداری ها و دهیاری ها، بخصوص شهرداری های مناطق کوچکتر و کمتر توسعه یافته داشته است. از جمله کمک های ویژه از ماده ۳۸ قانون ارزش افزوده و توزیع قیر یارانه ای به حدی است که سه چهارم بودجه شهرداری ها را دولت پرداخت می نماید.
وی ادامه داد: یکی از نازیبائی هایی که ما در سطح شهر قاین شاهد آن هستیم؛ عدم اجرای عدالت در توزیع امکانات، تجهیزات و ارائه خدمات در برخی از نقاط شهر است. لذا بایستی تدابیری اتخاذ گردد تا این امکانات و خدمات بصورت متوازن و مساوی در تمام نقاط این شهر مدنظر قرار بگیرد.
فرماندار ضمن تقدیر از تلاش های یکساله مهندس یحیی پور شهردار قاین،خطاب به وی گفت: شهر ایده آل و برتر، شهری است که بتوانیم شهروندانی مسئولیت پذیر را آموزش بدهیم و شهری را با امکانات و نگرش مهاجر پذیر فراهم نماییم.
کریمی در پایان خطاب به کلیه مسئولین شهرستان، تأکید نمود: در پذیرائی ها و تهیه هدایای لازم، همه موظف هستند از تولیدات، صنایع دستی و محصولات این شهرستان استفاده نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا