سیاسی

عاملین فروش ۱۰۰درصدپول را به حساب دولت واریزکنند میوه شب عیدتحویل بگیرند

به گزارش نسیم قائن ، با نزدیک شدن به ایام نوروز ۹۴ و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت ها در سطح بازار که از وظایف اصلی ستاد تنظیم بازار است جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان قاین با حضور نهادهای مربوط در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.
امینی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار در این جلسه بر لزوم نظارت بر بازار عید تاکید کرد و گفت:با توجه به افزایش تقاضای مردم برای دریافت برخی از اقلام در روزهای پایانی سال وخرید های نوروزی ،مسئولین باید نظارت بیشتری دربُعد تامین اقلام مورد نیاز مردم وهمچنین نظارت کافی برقیمتها داشته باشند تا هم منافع مردم وهم منافع تولیدکنندگان واصناف رعایت شود.
صاحبی رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان قاین نیزباارائه گزارشی از اقدامات انجام شده درزمینه تنظیم بازار درشهرستان گفت: باتوجه به اینکه امسال براساس تغییراتی که درآیین نامه اجتماعی بازارصورت گرفته است توزیع مرغ وتخم مرغ ومیوه شب عید به جهادکشاورزی واگذارشده است اما طبق سنوات گذشته بازرسین برنحوه توزیع وقیمت نظارت خواهند داشت.
وی از کاهش قیمت مرغ منجمد از۵۹۰۰۰ریال به ۵۵۰۰۰ریال خبرداد وافزود: براساس آخرین مصوبه جلسه تنظیم بازار بایستی مرغ وتخم مرغ به قیمت مصوب شده دربازارارائه گردد که برخی از عاملین فروش این را رعایت نکرده اند وتذکراتی داده شده است وبعد ازابلاغ مصوبات این جلسه درصورت مشاهده موارد مشابه باعاملین وکسبه ای که براساس مصوبات اقدام نکنند برخورد قانونی خواهدشد.
سجادی مدیر جهادکشاورزی قاین دراین جلسه با بیان اینکه امسال توزیع مرغ وتخم مرغ ومیوه شب عید به جهادکشاورزی واگذارشده است گفت :مرغ منجمد براساس آنچه که دراستان مصوب شده است با تخفیف ۴۰۰۰ریال درهرکیلواز ۵۹۰۰۰ریال به۵۵۰۰۰ریال کاهش یافته است ودرزمینه توزیع مرغ رشهرستان مشکلی وجود ندارد.
وی افزود: درزمینه توزیع تخم مرغ درشهرستان با توجه به تصویب قیمت در جلسه تنظیم بازار عاملین فروش موظف به فروش تخم مرغ براساس قانون تصویب شده وبه قیمت روزاستان هستند والبته برخی از توزیع کنندگان تخم مرغ قیمت مصوب شده را رعایت نکرده ولذا با عاملین توزیع دیگری قراردادبسته خواهدشد.
سجادی بابیان اینکه برای ما استفاده ازتولید داخلی مهم است اما تولیدکنندگان دربرخی موارد رعایت حق مشتری را نمی کنند وما هم بالاجبار ازشهرهای مجاور اقلام مورد نیاز مردم را تامین خواهیم کرد ودرصورتی که عاملین توزیع موادغذایی براساس قانون مصوب شده تنظیم بازار همکاری نمایند مسئولین شهرستان هم برهمین اساس ازتولیدات داخلی استفاده خواهند کرد.
دراین جلسه آنچه که دغدغه مسئولین شهرستان بود تامین میوه شب عید برای مردم بود که عملا بایستی از۲۵اسفند ماه درشهرستان وبه قیمت تعاونی توزیع گردد اما آنچه امسال سازمان جهادکشاورزی مصوب کرده است عاملین توزیع بایستی قبل از دریافت میوه هزینه را به حساب سازمان درتهران واریز نمایند وسپس میوه هارا تحویل بگیرند که این موضوع مشکلاتی را برای عاملین توزیع وفروش میوه درشهرستان ها به وجود اورده است
مدیر جهادکشاورزی قاین بابیان اینکه امسال از محدودیتی در توزیع میوه شب عید درشهرستان وجود ندارد وبالغ بر۹۰۰تن میوه دراستان خریداری شده است افزود: تنها نگرانی ما از بابت نحوه توزیع میوه درشهرستان این است که با توجه به دستور سازمان بایستی عامل توزیع میوه ابتدا پول را به حساب سازمان واریزنماید وسپس میوه را تحویل بگیردوقطعا دراین زمینه مشکلات نقدینگی وجود خواهد داشت.
وی افزود: با توجه به مشکل نقدینگی برای عاملین توزیع میوه تامین ۲۰۰تا۳۰۰میلیون برای یک نفر وبه صورت یکجا مشکل است که امیدواریم مسئولین تدبیری اتخاذنمایند تا درنحوه توزیع میوه درشهرستان ها درایام پایانی سال مشکلی به وجودنیاید.
این درصورتی است که سال گذشته با توافقات انجام شده پس از توزیع میوه توسط عاملین توزیع و عاملین فروش طی یک پروسه زمانی پول به اداره صنعت ،معدن وتجارت پرداخت می شددرصورتی که امسال با توجه به اینکه امرتوزیع میوه شب عید به جهادکشاورزی واگذارشده است باید نقدا پول به حساب سازمان درتهران واریز وسپس میوه ازسردخانه استان خارج شود.
درهمین زمینه مدیر جهاد کشاورزی قاین ومعاون برنامه ریزی فرماندار طی تماس های تلفنی با مدیرکل جهادکشاورزی استان ومسئولین تعاونی روستایی استان خواستار رفع این مشکلات شدند وبراساس تصمیمات اتخاذشده مصوب شد که بلافاصله پس از توزیع میوه توسط عامل توزیع درشهرستان قاین نقدینگی از شهرستان توسط عاملین فروش به وسیله posنصب شده درمحل توزیع به حساب سازمان درتهران واریزشود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا